За результатами лабораторних досліджень, екологи нарахували понад пів мільйона збитків від загибелі риби у річці Гуйва Житомирського району. Про загибель риби Житомирський рибоохоронний патруль сповістив екологів восьмого серпня.
Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу.
У повідомленні сказано, що проведені фахівцями відділу інструментально-лабораторного контролю лабораторні дослідження засвідчили перевищення показників вмісту деяких речовин:
- заліза – в 1,4 рази,
- хімічного споживання кисню (ХСК) – в 1,8 рази,
- біологічного споживання кисню (БСК) – в 2,3 рази.
Вміст кисню у воді нижче норми – 3,8 мг/дм 3 при нормі не менше 6 мг/дм 3 за межами населеного пункту.
За наданими Житомирським рибоохоронним патрулем актом обстеження берегової лінії з зазначенням кількості загиблої риби за видами спеціалісти Інспекції обрахували суму, на яку було завдано шкоди рибному господарству. Загальна сума заподіяних збитків склала 562 тисячі 364 гривень.
Матеріали з результатами досліджень та обрахованою сумою шкоди направили до поліції.
Раніше 10 серпня у коментарі Суспільному Житомир начальник Держекоінспекції Поліського округу Євгеній Медведовський розповів, що екологи досліджують проби води з місця масової загибелі риби у річці Гуйва у Житомирському районі.
Про масову загибель риби повідомив у Facebook Житомирський рибоохоронний патруль. Там розповіли, що виявили це восьмого серпня на річці Гуйва в районі селища Гуйва, відреагувавши на звернення рибалок-любителів.
На місці події рибоохоронці провели обстеження берегової лінії та водного плеса водойми, склали акт обстеження. Виявили:
- густер — 712 екземплярів;
- окунь — 925 екземплярів;
- лящ — 104 екземпляри;
- судак — 16 екземплярів;
- щука — 15 екземплярів;
- раки — 23 екземпляри.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: