Майже 11 тисяч пенсіонерів Кіровоградщини отримали разові виплати до Дня Незалежності

Майже 11 тисяч пенсіонерів Кіровоградщини отримали разові виплати до Дня Незалежності

Майже 11 тисяч пенсіонерів Кіровоградщини отримали разові виплати до Дня Незалежності
Фото: Уніан

Майже 11 тисяч пенсіонерів Кіровоградської області отримали разові виплати до Дня Незалежності. Про це Суспільному розповіла заступниця начальника управління Пенсійного фонду в області Олена Романченко.

Ветерани війни та жертви нацистських переслідувань щороку до Дня Незалежності отримують разові виплати. На 18 серпня в області їх отримали 10855 пенсіонерів, з них 7502 це цивільні та 3353 ‒ військові, повідомила Олена Романченко.

"Але такі люди будуть додаватися. Якщо, наприклад, до 24 серпня 2023 року військовий отримає посвідчення учасника бойових дій і до 1 жовтня звернеться до пенсійного фонду де йому призначать пенсію, то відповідно буде призначена одноразова виплата до Дня незалежності".

Пенсіонери, які мають право на таку виплату, отримають її разом із пенсією.

Гроші на виплату допомоги військовослужбовцям та іншим особам, які належать до ветеранів війни, проходять службу та не є пенсіонерами, Пенсійний фонд перераховує на рахунки військових частин, де вони проходять службу.

Люди, які мають право на разову виплату і які не є пенсіонерами та не перебувають на службі, допомогу можуть отримати, звернувшись до Пенсійного фонду із документами, що підтверджують право на таку виплату.

Хто отримав разову виплату до Дня Незалежності

  • Люди з інвалідністю внаслідок війни, колишні малолітні, яким на момент примусового ув’язнення не виповнилося 14 років, в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, люди, які отримали інвалідність внаслідок примусової праці. Сума виплати становить: для людей з інвалідністю першої групи — 3100 гривень, другої — 2900 гривень, третьої — 2700 гривень.
  • Учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та колишні неповнолітні, яким на момент примусового ув’язнення не виповнилося 18 років, в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також діти, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків отримали по 1 000 гривень.
  • Люди, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 3 100 гривень.
  • Члени сімей загиблих або померлих ветеранів війни, які мають цей статус, члени сімей загиблих захисників і захисниць України, а також дружини або чоловіки померлих людей з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, дружини або чоловіки померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – 650 гривень.
  • Учасники війни та колишні в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, люди, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога ‒ 450 гривень.

На початок