Їзда без глушників: у поліції відповіли, чи штрафували водіїв на Рівненщині

Їзда без глушників: у поліції відповіли, чи штрафували водіїв на Рівненщині

Заборона їзди без глушника
Заборона стосується мотоциклів без глушників / Фото: Суспільне Рівне

За час дії заборони їздити автомобілями і мотоциклами без глушників на Рівненщині не оштрафували жодного водія. Таку відповідь надали в Патрульній поліції області на запит Суспільного.

Рух авто і мотоциклів без глушників на Рівненщині заборонила Ради оборони області рішенням від 7 липня 2022. Цьому передувало опитування у каналі голови ОВА Віталія Коваля, 95% учасників підтримали можливість таких обмежень.

Заборона діятиме до скасування режиму воєнного стану.

Суспільне поцікавилося, скількох порушників виявили і притягнули до відповідальності за рік дії заборони, надіславши запит в Патрульну поліцію Рівненщини.

У відповіді, яку ми отримали, йдеться про те, що "працівники УПП в Рівненській ДПП не складали матеріали про адміністративні порушення відносно водіїв транспортних засобів, у яких є система випуску відпрацьованих газів із прямотоком та інші вихлопні системи, де відсутній шумопоглинач".

Заступник начальника Патрульної поліції в області Андрій Ліснічук пояснив, що Кодекс України про адміністративні правопорушення не передбачає відповідальності за керування транспортом без глушників:

"Відсутній механізм перевірки та виявлення такого роду порушень. При цьому, працівники поліції у відповідності до закону України "Про Національну поліцію" не наділені повноваженнями на перевірку систем випуску відпрацьованих газів із прямотоком".

Він додав, що відповідний законопроєкт про заборону їзди без глушників перебуває на опрацюванні Комітету Верховної Ради України.

Суть законопроєкту

За їзду на транспорті без глушника водіїв пропонують штрафувати на 17 тисяч гривень, а за повторне порушення — удвічі більше з тимчасовим позбавленням права керування від трьох до шести місяців. Відповідний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді 4 серпня.

Заступник голови комітету ВР з питань правоохоронної діяльності В'ячеслав Медяник в етері Суспільне. Спротив зазначив, що з середини вересня цей законопроєкт вже може запрацювати.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок