Намолотили майже 1,5 млн тонн: на Київщині завершується збір ранніх зернових

Намолотили майже 1,5 млн тонн: на Київщині завершується збір ранніх зернових

Намолотили майже 1,5 млн тонн: на Київщині завершується збір ранніх зернових
Комбайн на полі Фото: КОВА

Усі категорії господарств Київської області завершують збирати врожай ранніх зернових та ріпаку. На площі понад 311 тис. га намолочено майже 1,5 млн тонн зерна нового врожаю. Зернових та зернобобових зібрано на площі більше 251 тис. га і намолочено близько 1,3 млн тонн.

Про це повідомила начальниця Управління агропромислового розвитку Київської обласної військової адміністрації Ліна Щуревич.

Зокрема, аграрії зібрали:

  • пшениці (озимої та ярої) більше 1030 тис. тонн
  • ячменю (озимого та ярого) 223,5 тис. тонн
  • гороху 16,5 тис. тонн
  • проса майже 2,3 тис. тонн
  • жита 20,2 тис. тонн
  • вівса 3 тис. тонн
  • ріпакуРіпаак — однорічна олійна рослина родини капустяні. Насіння ріпаку містить 48 — 52 % олії, котру використовують у лакофарбовій, миловарній, харчовій та інших галузях промисловості. Макуху після пропарювання згодовують худобі. (озимого і ярого) 182 тис. тонн

"Триває збір овочевих культур: капусти, огірків, помідорів, цибулі, моркви, буряків та інших. Цього року їх посіяли на площі 36,4 тис. га, що становить 106,7% до минулого року. Уже  зібрали із 15 тис. га. Картоплю зібрали із 16,4 тис. га та накопали близько 300 тис. тонн",— каже Щуревич.

За її словами, серед лідерів з обмолоту нового врожаю — Білоцерківський район. Там аграрії повністю зібрали урожай: озимого ячменю — 17,4 тис. тонн, пшениці (озимої та ярої) — майже 600 тис. тонн, ярого ячменю — 105,2 тис. тонн.

Найвища урожайність сільськогосподарських культур спостерігається в аграріїв Фастівського району. А саме пшениці, ячменю та гороху.

Очікуваний валовий збір урожаю сільськогосподарських культур становитиме приблизно 4,5 млн тонн зерна. Для належного його зберігання на території Київської області буде задіяно близько 60 елеваторів, підсумувала Щуревич.

Що відомо про збір урожаю зернових на Київщині

Цьогорічні жнива на Київщині стартували 6 липня — майже на тиждень раніше, ніж минулого року.

У 2022 році на Київщині намолотили близько 3-х млн тонн врожаю зернових та зернобобових культур, зібраних із площі 620 тис. га. У 2023 році посівні площі збільшили завдяки розмінуванню частини територій, на яких залишалися боєприпаси після наступу росіян на Київ.

У структурі посівних площ на Київщині переважає пшениця, ячмінь, овес, кукурудза, просо, гречка, соя, соняшник, ріпак і цукрові буряки. Крім того, цьогоріч у Бучанському районі 3 тисячі га посівних площ засіяли гірчицею. Це культура, яку раніше в області активно не вирощували.

На початок