Укриття з автоматизованим доступом на Солом'янці може стати прикладом для інших районів — КМДА

Укриття з автоматизованим доступом на Солом'янці може стати прикладом для інших районів — КМДА

У Солом’янському районі Києва перевіряли готовність об'єктів до зими і стан укриттів
Автоматизована система доступу в укриття. Фото: КМДА

Представники Київської міськдержадміністрації перевіряли, як об'єкти Солом'янського району готуються до зими. Оглянули також стан укриттів, серед яких модернізоване сховище на території підземного паркінгу.

Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, посадовці оглянули одне з укриттів, облаштоване на території підземного паркувального майданчика у новозбудованій багатоповерхівці.

Представники ОСББ спільно з районними службами встановили у сховищі автоматизовану систему доступу. Тепер до сховища під час повітряної загрози можуть потрапити і перехожі, що перебувають поруч з об'єктом.

Укриття з автоматизованим доступом на Солом'янці може стати прикладом для інших районів — КМДА
Паркінг у Києві, який слугує укриттям під час повітряної тривоги. Фото: КМДА

Сигнал тривоги система отримує від застосунку "Київ Цифровий", після чого двері автоматично відчиняються.

"Це гарний приклад оснащення укриття. Він може бути поширений в інших житлових будинках, враховуючи невеликі затрати та оперативність виконання робіт", — зазначив Петро Пантелеєв.

За його словами, міська влада працює над тим, щоб збільшити кількість укриттів там, де їх не вистачає в пішій доступності.

Заступник голови КМДА додав, що районні служби нині формують списки об'єктів підземного простору, які можуть використовуватись як сховища, і домовляються з власниками щодо доступу до них населення.

Що відомо про перевірки об'єктів цивільного захисту у Києві

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули три людини: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінювала доступність та базові параметри.

Спеціальна комісія щодо перевірки стану і доступності укриттів Києва 10 червня закінчила перевірку всіх 4655 сховищ. За підрахунками, 15% укриттів придатні без зауважень, повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Київрада створила тимчасову контрольну комісію з перевірки утримання укриттів, їх цілодобової готовності до використання та підтримки належного технічного стану укриттів.

У червні Київрада додатково виділила 750 млн грн на ремонт столичних укриттів. 500 млн грн вирішили спрямувати до РДА, які мають виконувати ремонтні роботи. Розподіл коштів здійснювали за кількістю населення в кожному з районів.

Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". У застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

На початок