"Виглядає малоймовірною". Президент World Athletics – про участь російських та білоруських легкоатлетів в Олімпіаді-2024

"Виглядає малоймовірною". Президент World Athletics – про участь російських та білоруських легкоатлетів в Олімпіаді-2024

"Виглядає малоймовірною". Президент World Athletics – про участь російських та білоруських легкоатлетів в Олімпіаді-2024
Президент World Athletics Себастьян Коу. Фото: AP Photos

Себастян Коу заявив про це після переобрання на пост президента організації.

Президент Міжнародної легкоатлетичної федерації (World Athletics) Себастян Коу прокоментував потенційну участь російських та білоруських легкоатлетів в Олімпіаді-2024. Очільника організації цитує видання Ouest-France.

До лютого 2022 року російські спортсмени змагалися у турнірах під егідою World Athletics у нейтральному статусі через масове використання допінгу. Після початку повномасштабного вторгення Росії в Україну, керуючись рекомендаціями МОК, World Athletics повністю відсторонив росіян, а також заборонив участь у змаганнях під своєю егідою представникам Білорусі.

У 2023 році Міжнародний олімпійський комітет рекомендував федераціям допустити російських та білоруських спортсменів у нейтральному статусі. Відтак, атлети з Росії та Білорусі отримали змогу кваліфікуватися на Олімпіаду-2024 у деяких видах спорту, як-от дзюдо чи фехтування.

Міжнародна легкоатлетична федерація не планує знімати санкції з російських та білоруських спортсменів, через що вони пропустять у 2023 році другий поспіль чемпіонат світуЧемпіонат світу-2023 з легкої атлетики стартує в суботу у Будапешті без жодного російського чи білоруського спортсмена. На ЧС-2022 у США також не було легкоатлетів з Росії чи Білорусі. з легкої атлетики. Попри відсторонення легкоатлетів з Росії та Білорусі World Athletics відновила у правах російську федерацію легкої атлетики. Однак переобраний 17 серпня на пост президента World Athletics Себастян Коу назвав малоймовірною участь легкоатлетів з Росії та Білорусі в Іграх-2024.

"Я продовжую стежити за подіями в Україні зі спеціальною робочою групою. Наша позиція з Радою дуже чітка з міркувань чесної конкуренції. Я був би дуже здивований, якби нова Рада змінила б свою позицію. Ми будемо продовжувати стежити за ситуацією, але вона [участь росіян і білорусів в Олімпіаді-2024] поки що виглядає малоймовірною", – сказав Коу на пресконференції після Всесвітнього легкоатлетичного конгресу в Будапешті.

Повернення росіян у спорт: що відомо

На початок