У Пирятинській громаді на Полтавщині відбувся молодіжний обмін: що це

У Пирятинській громаді на Полтавщині відбувся молодіжний обмін: що це

У Пирятинській ТГ на Полтавщині відбувся молодіжний обмін
«ВІДНОВА:UA» на Полтавщині. Фото: Суспільне Полтава

У Пирятинській громаді на Полтавщині 30 людей з усієї України взяли участь у Національній програмі залучення молоді до відновлення України "ВІДНОВА:UA". Вік учасників – від 18 до 35 років.

Що таке програма "ВІДНОВА:UA"

"ВІДНОВА:UA" – це національна програма. Її завдання – це, зокрема, залучити молодь до відновлення України, познайомити учасників з традиціями жителів інших областей, дати можливість здобути базові навички будівельних робіт, сприяти поширенню волонтерства серед молоді.

Як програму "ВІДНОВА:UA" проваджують на Полтавщині

На Полтавщині програма діє з 14 серпня. Завершити мають 18 серпня. За п’ять днів обміну учасники мають відремонтувати кілька кімнат молодіжного центру, ознайомитися із традиціями та культурою регіону та обмінятися досвідом, розповіла Суспільному освітня менеджерка проєкту у Пирятинській громаді Наталія Охріменко.

"Усього по Україні 24 обміни. У Полтавській області Пирятин – єдина громада, яка виграла, яка приймає в себе 30 учасників: 10 – наші місцеві учасники і 20 – це молодь з усієї України. Нам пощастило, до нас і північ, і південь, і захід, і схід приїхали. Дуже багато педагогів, це і медичні працівники, і з б’юті-сфери дівчата", – сказала освітня менеджерка проєкту "ВІДНОВА:UA" у Пирятинській громаді Наталія Охріменко.
У Пирятинській громаді на Полтавщині відбувся молодіжний обмін
Учасники програми роблять ремонт у молодіжному центрі. Фото: Суспільне Полтава
"Працювала в колонії. Зараз проходжу практику у чернігівському СІЗО. Робота не з легких і не така цікава. Така професія, позитиву там мало. І ось тут реально ти заряджаєшся позитивною енергією. Цей проєкт допомагає мені, я розумію, що якісь уже там ідеї закладаються. І просто треба їх втілити, сподіваюсь, що втілю, може, навіть у роботі", – розповіла учасниця проєкту "ВІДНОВА:UA" із Чернігова Євгенія Здоровець.
"ВІДНОВА:UA" у Пирятинській громаді на Полтавщині
Учасниця програми ремонтує кімнату у молодіжному центрі. Фото: Суспільне Полтава

За п’ять днів обміну у Пирятинській громаді учасників познайомили із культурою та традиціями регіону, каже освітня менеджерка проєкту у громаді Наталія Охріменко. Залучили до майстер-класів. Та організували смарт-сніданок із Ольгою Герасим’юк.

"ВІДНОВА:UA" на Полтавщині
Смарт-сніданок із Ольгою Герасим’юк. Фото: Суспільне Полтава
"Молоді люди, які з’їжджаються з усієї країни у мій рідний Пирятин, який я вважаю центром усього світу. Це ті люди, які завтра будуть відомі усій країні точно. Через те, що вони одні з тих, хто не буде роз’їжджатися, шукати долі десь, а вони кожен у своїй громаді побудують нову Україну, побудують ще кращою, аніж її перед війною залишили", – сказала голова Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк.

Фінансування програми "ВІДНОВА:UA"

Усі витрати проєкту здійснюються за рахунок організаторів. За словами освітньої менеджерки проєкту "ВІДНОВА:UA" у Пирятинській громаді Наталії Охріменко, бюджет обміну у громаді склав 15 тисяч доларів, з них 5 тисяч – на створення кімнат у молодіжному центрі.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок