Відновлюється після операції: адвокат про стан митрополита Павла

Відновлюється після операції: адвокат про стан митрополита Павла

Ексклюзивно
Пало Лебідь
Павло Лебідь в суді 21 квітня, 2023 року. Фото: Ліля Гончарук \ Суспільне

Стан здоров'я екснамісника Києво-Печеської лаври, митрополита Української православної церкви Павла (Лебедя) задовільний. Він відновлюється після операції.

Про це Суспільному повідомив адвокат митрополита Микита Чекман.

За його словами, Павлу поки не можна підніматися з ліжка.

З 14 серпня митрополит УПЦ МП Павло перебуває на стаціонарному лікуванні у кардіовідділенні однієї з лікарень Києва. Йому діагностували гострий інфаркт міокарда. Представники УПЦ повідомили, що священнослужителю зробили хірургічну операцію на судинах серця.

Що відомо про справу проти колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла

СБУ заявила про викриття нових фактів підривної діяльності проти України від митрополита УПЦ Павла Лебедя. Настоятелю Києво-Печерської Лаври 13 липня оголосили нову підозру за двома статтями Кримінального кодексу: заперечення збройної агресії РФ і порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно.

1 квітня СБУ вручила підозру наміснику Лаври та митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю) за двома статтями кримінального кодексу: розпалювання міжрелігійної ворожнечі (с. 161 ККУ) та поширення матеріалів, які виправдовують російську агресію (ст. 436-2 ККУ). У СБУ уточнили, Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора.

Того ж дня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід колишньому намісникові Києво-Печерської лаври, митрополитові УПЦ МП Павлу (Лебедю). Суд задовольнив клопотання прокуратури про цілодобовий домашній арешт. Крім того митрополита зобов'язали носити електронний браслет. Згодом це рішення апелювали.

13 квітня митрополит Павло звернувся до Офісу омбудсмана щодо порушення права на свободу совісті, віросповідання та дискримінації.

29 травня митрополиту Павлу продовжили запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 1 липня. Після його знову продовжили на два місяці.

14 липня Митрополиту УПЦ МП Павлу суд змінив запобіжний захід з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою до 14 серпня або заставу у розмірі понад 33 мільйони гривень.

7 серпня митрополита Павла випустили з-під варти. За нього внесли заставу у розмірі 33,3 млн гривень.

На початок