Британський музей у Лондоні звільнив одного зі своїх працівників, а поліція проводить розслідування після того, як експонати з колекції "зникли, були вкрадені або пошкоджені". Про це 16 серпня повідомило видання BBC.
З музею, який є одним із найбільших у світі, зникли золоті вироби, ювелірні прикраси та вироби з напівкоштовного каміння, датовані XV–XIX століттями. Більшість експонатів зберігались у фондосховищі для академічних та дослідницьких цілей і не виставлялися останнім часом, як повідомили в закладі.
Директор Британського музею Гартвіг Фішер заявив, що музей "докладе всіх зусиль для повернення предметів".
Він додав: "Це дуже незвичайний інцидент. Я знаю, що говорю від імені всіх колег, коли кажу, що ми надзвичайно серйозно ставимося до збереження всіх предметів, які перебувають під нашою опікою".
За його словами, у музеї вже посилили заходи безпеки та працюють разом із зовнішніми експертами, щоб дізнатися остаточну інформацію про те, що зникло, було пошкоджено та вкрадено. А проти звільненого працівника буде вжито судових заходів.
Британський музей також розпочав незалежну перевірку системи безпеки.
Інформаційне агентство PA повідомило, що предмети зникли до 2023 року і вже відсутні протягом "значного" періоду часу.
Що відомо про Британський музей
Британський музей — провідний музей Великої Британії в Лондоні, один із найбільших музеїв у світі. Його колекція охоплює шість континентів і два мільйони років історії, включно зі скульптурами з Парфенону.
Британський музей заснований декретом Британського парламенту 1753 року. Він створений на основі трьох колекцій:
- британського лікаря і натураліста Ганса Слоуна;
- графа Роберта Гарлея;
- бібліотеки антиквара Роберта Коттона, яка стала основою Британської бібліотеки.
Сучасна колекція — зібрання неоціненних творів мистецтва та культурних надбань різних народів світу за 4–5 тисячоліть. Зокрема єгипетський відділ нині є першим за повнотою в Європі зібранням давньоєгипетських старожитностей.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]