Провокувала сутички і релігійну ворожнечу у Лаврі: СБУ оголосила підозру блогерці

Провокувала сутички і релігійну ворожнечу у Лаврі: СБУ оголосила підозру блогерці

Обшук у учасниці заворушень в Лаврі
Під час обшуку у підозрюваної блогерки, яку звинувачують у запереченні військової агресії РФ та участі у сутичках в Лаврі. . Фото: ОГПУ

Служба безпеки зібрала доказову базу на проросійську блогерку, яка публічно заперечувала збройну агресію Росії і провокувала релігійну ненависть. Фігурантка брала участь у провокаціях на території Києво-Печерської лаври наприкінці березня і на початку квітня 2023 року.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

"Тоді вона "розганяла" у соцмережах власні відеостріми, в яких підбурювала людей чинити спротив законним діям правоохоронців та ображала релігійні почуття українців. Крім того, на власній сторінці у Фейсбуці фігурантка заперечувала факти російської збройної агресії й називала війну в Україні "внутрішнім громадянським конфліктом", — йдеться у повідомленні.

Окрім того, підозрювана викладала у соцмережі власні прогнози про "невідворотність" захоплення всієї території України і намагалась дискредитувати українських захисників. У подальшому деструктивний контент підхоплювали російські телеканали та інтернет-ресурси, які подавали викривлену інформацію як позицію пересічних громадян України, — зазначили у відомстві.

СБУ ініціювала лінгвістичну експертизу, які підтвердила факти підривної діяльності фігурантки на користь Росії.

Обшук у помешканні блогерки, яка провокувала сутички і релігійну ворожнечу
Обшук у помешканні проросійської блогерки, яка провокувала сутички і релігійну ворожнечу у Києво-Печерській лаврі. Фото: ОГПУ

Під час обшуку за місцем проживання жінки у Києві правоохоронці виявили комп'ютерну техніку, яку вона використовувала у злочинних діях. На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили їй про підозру за ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України — виготовлення, поширення матеріалів, у яких міститься заперечення збройної агресії РФ проти України, виражене у представленні її як внутрішнього громадянського конфлікту. За цією статтею підозрюваній загрожує до п'яти років за ґратами з можливою конфіскацією майна.

Крім того, вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій фігурантки та обрання їй запобіжного заходу, поінформували в СБУ.

Що відомо про події, пов'язані з Києво-Печерською лаврою

29 березня сплив договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою. Представники церкви мали залишити територію Лаври.

21 березня в Києво-Печерській Лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ.

30-31 березня комісія Мінкульту не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів. Заповідник подав відповідну заяву до поліції та просить усунути перешкоди у користуванні майном. Проте згодом комісія почала діяти.

19 квітня Комісія оглянула три пам'ятки на території заповідника. Після опечатання одного із приміщень віряни зірвали захисні ролети.

Комісія зафіксувала у Києво-Печерській Лаврі аварійний стан корпусу 112. Це стосується "Книжкового складу" другої половини 19 століття.

У коментарі Суспільному екснамісник Лаври митрополит Павло (Лебідь) відкинув звинувачення у нищенні майна Лаври. Він зазначив, що "це все зробив музей, він нам це передав".

На початку травня комісія МКІП передала 16 корпусів Лаври у користування заповідника. В УПЦ заявили, що її представники актів прийняття-передання майна не підписували.

На початку червня комісія Мінкульту завершила перевірки будівель і споруд Лаври. Її представники підписали із заповідником Акт прийняття-передання держмайна. Документ підтверджує перехід у користування заповідника 79 об’єктів на території Лаври.

На початок