Іран закликає низку країн припинити свою "незаконну" присутність у Перській затоці

Іран закликає низку країн припинити свою "незаконну" присутність у Перській затоці

ЗМІ
Іран закликає низку країн припинити свою "незаконну" присутність у Перській затоці
Прапор Ірану. Ілюстративне фото: Getty Images

Іранські військові в середу, 16 серпня, попередили Сполучені Штати, Велику Британію, Францію та Ізраїль припинити їхню "незаконну присутність" у водах Перської затоки.

Про це пише видання EFE.

Така заява прозвучала після того, як Вашингтон розгорнув 3 тисячі військових у регіоні Червоного моря. Чотири країни хочуть легітимізувати свою присутність і залишитися в Перській затоці, Оманському морі та регіональних водах Західної Азії.

Речник збройних сил Ірану бригадний генерал Абольфазл Шекарчі закликав окремі країни регіону "не піддаватися психологічній війні ворогів і бути обережними, щоб вони не спровокували їх на конфлікт з Ісламською Республікою".

Центральне командування США нещодавно заявило, що Іран або захопив, або спробував взяти під контроль майже 20 торговельних суден під міжнародними прапорами в напружених водних шляхах Перської затоки за останні два роки. Там само відбулося кілька інцидентів, у тому числі напади на нафтові танкери та вантажні судна на тлі напруженості між Іраном і Сполученими Штатами.

Речник ЗС Ірану додав, що Тегеран не буде вести переговори з будь-якою країною щодо трьох островів Абу-Муса, Великого Томба та Малого Томба, на які претендують як Тегеран, так і Об'єднані Арабські Емірати (вони знаходяться під контролем Ірану з 1971 року).

На початку червня 2023 року міністр закордонних справ принц Фейсал бін Фархан заявив, що Саудівська Аравія хоче посилити безпеку на морі в важливому регіоні Перської затоки в рамках свого зближення з давнім суперником Іраном.

На початок