В Оржицькій громаді на Полтавщині рятувальники отримали гумдопомогу із Німеччини

В Оржицькій громаді на Полтавщині рятувальники отримали гумдопомогу із Німеччини

Гуманітарна допомога для рятувальників з Німечиини
Суспільне Полтава

У селі Круподеринці, що в Оржицькій громаді Полтавської області, підрозділ місцевої пожежної охорони (МПО) отримав гуманітарну допомогу — пожежний автомобіль, спеціальне обладнання та форму.

Як розповів Суспільному начальник Оржицької місцевої пожежної охорони Олександр Ковтун, нині цей підрозділ обслуговує 12 сіл громади.

До підрозділу місцевої пожежної охорони у селі Круподеринці, що у Оржицькій громаді, надійшов дзвінок про надзвичайну ситуацію. На чергуванні там нині водій-рятувальник та керівник підрозділу. Гасити займання рятувальники виїздять на новому пожежному автомобілі.

В Оржицькій громаді на Полтавщині рятувальники отримали гумдопомогу із Німеччини
Старий пожежний автомобіль рятувальників «ЗІЛ-130». Суспільне Полтава

Його Оржицький підрозділ місцевої пожежної охорони отримав місяць тому із Німеччини. Гасити пожежі на ньому виїжджали тричі, розповів водій-рятувальник Володимир Товстопятов.

"Дві скирди соломи горіли, поряд сарай, корови, телята. Тут усе є в ній: помпа водяна, можна нею забір води робити з водойми будь-якої на глибині метра, щоб водорості не потягло. Так само помпа в автомобілі, також можна забір робить і гасити на рукавах. Рукави по 12 чи 15 метрів і їх більше двох десятків", — говорить водій-рятувальник Оржицької МПО Володимир Товстопятов.

В Оржицькій громаді на Полтавщині рятувальники отримали гумдопомогу із Німеччини
Спеціальне обладнання та форма для рятувальників. Суспільне Полтава

"До недавнього часу працювали на "ЗІЛ-130", наданий головним управлінням ДСНС", — начальник Оржицької МПО Олександр Ковтун.

Пожежний автомобіль, спеціальне обладнання та форму отримали рятувальники як гуманітарну допомогу від благодійників, розповів керівник підрозділу Олександр Ковтун.

"Нещодавно отримали від "Говерли" (один з найбільших проєктів USAID з підтримки органів місцевого самоврядування — ред.) нову форму, чоботи, каски, бойовий одяг, генератор, бензопили, плаваючу мотопомпу. Бойовий одяг — куртка, штани, все сучасне", — каже начальник Оржицької МПО Олександр Ковтун.

Цей підрозділ у Круподеринцях діє із 2018 року. Створили його за ініціативи п’яти сільських рад, розповів староста села Валерій Житинський.

В Оржицькій громаді на Полтавщині рятувальники отримали гумдопомогу із Німеччини
Форма та взуття, яку отримали рятувальники як гуманітарну допомогу від благодійників. Суспільне Полтава

"Це приміщення пожежної частини ще при колгоспі було. Потім пізніше це приміщення було перепрофільоване і зроблена крупорушка. А потім, як закрилася крупорушка, стало питання про МПО, і ми вирішили повернути МПО на місце. У нас віддалені населені пункти від райцентру. А у зв’язку з тим, що погане дорожнє покриття, пожежі виникали, поки доїдуть, то практично доїжджали на завершення пожежі", — говорить староста села Круподеринці Оржицької громади Валерій Житинський.

"Така справа, як пожежна охорона, вона потрібна завжди. Це дуже добре, убезпечують і наше село, і навколишні села. Раніше, коли не було своєї, викликали з Оржиці, це відстань велика, більше 20 кілометрів. Це все час, поки приїхали. Якби поряд, то можна було впоратися дуже швидко", — каже житель села Круподеринці Оржицької громади Микола Яненко.

В громаді на Полтавщині рятувальники отримали гумдопомогу із Німеччини
Підрозділ місцевої пожежної охорони у Круподеринцях діє із 2018 року. Суспільне Полтава

У рік на утримання підрозділу із бюджету Оржицької громади виділяють близько мільйона гривень, розповіла голова громади Олена Сидоренко.

"Десь 800 тисяч у нас виходить на утримання. Левова частка, це звісно йде на заробітну плату і енергоносії. Тому що пальне і велика протяжність, велика територія і мала кількість населення, вона накладає свої відбитки", — каже голова Оржицької громади Олена Сидоренко.

Як розповів Суспільному керівник підрозділу Олександр Ковтун, нині тут подобово чергує п’ятеро рятувальників. Обслуговують шість старостатів, а це — 12 сіл громади. Від початку року на виклики вони виїжджали близько двох десятків разів.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок