До 22 серпня вступники Полтавщини можуть подавати електронні заяви до вишів

До 22 серпня вступники Полтавщини можуть подавати електронні заяви до вишів

До 22 серпня вступники Полтавщини можуть подавати електронні заяви до вишів Суспільне Полтава

З 13 серпня абітурієнти можуть подавати заяви для вступу до вишів на бакалавра. Для цього вони мають створити електронний кабінет та завантажити документи. Уже на наприкінці серпня стене відомо, хто зможе навчатися на бюджеті.

Через пандемію коронавірусу вступна кампанія до вишів в Україні розпочалася на місяць пізніше. Зокрема, і в цій Полтавській аграрній академії. 13 серпня перший день, коли абітурієнти можуть подавати заяви для вступу на бакалавра. Все мають робити через електронні кабінети.

"У цей електронний кабінет потрібно завантажити додаток до свідоцтва про повну загальну середню освіту, фотографію, а також форму 13 про місце реєстрації. Це для тих вступників, які претендують на надання сільського коефіцієнту", − розповідає секретарка приймальної комісії Полтавської аграрної академії Валерія Осташова.

Зробити це все абітурієнти можуть самостійно вдома або ж їм допоможуть у виші. Для цього до Полтави приїхав із Миргородщини 17-річний Владислав Шульпін. Тут він хоче навчатися за контрактом.

Вступник Владислав ШульпінСуспільне Полтава

Вступник Владислав Шульпін

"Щоб уже надійніше, щоб не наробити помилок. Вирішив приїхати і створити тут. Побачити своїми очима. У мене тато агроном і я вирішив піти по його стопам, і стати теж агрономом", − розповів вступник Владислав Шульпін.

А от абітурієнти-пільговики окрім електронних документів мають принести ще й папери до вишів, пояснюють у Полтавському педуніверситеті.

"Це якщо хочуть, щоб були реалізовані права на спеціальні умови вступу. Там великий перелік. Це діти учасників бойових дій, чорнобильців, діти, які постраждали унаслідок конфліктів, діти-сироти", − розповідає секретар приймальної комісії Полтавського педуніверситету Олексій Хорольський.

Вступна кампанія в полтавському педуніверситетіСуспільне Полтава

Вступна кампанія в полтавському педуніверситеті

Якщо вступник хоче навчатися за контрактом, то кількість заяв не обмежена. Якщо на бюджеті, то не більше п’яти.

Олексій Хорольський каже: "Із усіх 5-ти заяв він має поставити цифри від 1 до 5, де одиниця – найвищий пріоритет. Тобто туди, куди він хоче у першу чергу. Спочатку формується конкурсний бал, який складається із предметів ЗНО, плюс 10 % (це у нашому університеті) – це середній бал сертифіката про повну загальну середню освіту. Коли формується цей бал враховується і регіональний коефіцієнт, і першочерговий коефіцієнт, і сільський, якщо він передбачений".

Подавати заяви до вишів абітурієнти можуть до 22 серпня. 13 серпня зранку цього зробити не вдалося вступнику із Пирятина Нікіті Орловському.

"Я електронний кабінет створив сам вдома. В Інтернеті знайшов, як правильно його створювати. Підраховував вдома сам бали за допомогою калькулятора. Так знайшов середній бал. Сьогодні (13 серпня – ред.) хотів подати в електронному кабінеті заяву, але сайт не працює,бо перевантажений", − розповів вступник Нікіта Орловський.

Зараховування абітурієнтів на бюджет відбудеться 5 вересня. Після того – за контрактом. Навчання у вишах відновлять у середині вересня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди