Щодня на хмельницький полігон твердих побутових відходів комунальники вивозять триста тон сміття

Щодня на хмельницький полігон твердих побутових відходів комунальники вивозять триста тон сміття

Щодня на хмельницький полігон твердих побутових відходів комунальники вивозять триста тон сміття
На фото полігон твердих побутових відходів у Хмельницькому. Фото: Суспільне Хмельницький

Працівники "Спецкомунтранс" щоденно вивозять на полігон твердих побутових відходів у Хмельницькому 3 тисячі 500 контейнерів зі сміттям, зібраним в місті та селах громади. Найбільше — з густонаселених мікрорайонів обласного центру: Озерна та Виставка.

Про ситуацію з відходами під час воєнного стану, сортування сміття та потребу у його зібранні в період комендантської години розповів Суспільному директор "Спецкомунтранс" Олександр Зімін.

Олександре Леонідовичу, розкажіть, як відбувається вивіз сміття на території Хмельницької громади у період воєнного стану?

Наше підприємство здійснює вивіз сміття з міста Хмельницького, крім мікрорайону Ружична, і з сіл Олешинського старостату. Зібране вивозять на полігон твердих побутових відходів, що знаходиться на проспекті Миру у Хмельницькому. У нас розроблені спеціальні графіки, коли о 24 годині, вночі, виїжджають працівники на сміттєвозах на маршрут і збирають тверді побутові відходи. Великогабаритний транспорт працює у цю пору доби через те, що в денний час він не в змозі під'їхати на всі локації, через завантаженість вулиць іншим транспортом.

Чи вивозять сміття під час сигналу повітряної тривоги? І якщо так, то чому? Чи надходять скарги від людей?

Так, адже дуже часто повітряна тривога починається, наприклад, о першій годині ночі, а закінчується о шостій ранку. Відповідно, наш спецтранспорт в денний час не зможе під'їхати на всі майданчики і вчасно зібрати сміття. Я розумію, що звуки роботи нашого спецтранспорту в нічний час лякають мешканців. Це через те, що повний контейнер з відходами важить 300-500 кілограм і його піднімає гідравлічний механізм на автомобілі, що і створює певні звуки, які лякають наших мешканців. Але по-іншому ми не зможемо, не встигатимемо. Тому, люди мають з розумінням поставитись до цієї ситуації.

Чи збільшилась кількість твердих побутових відходів під час повномасштабного вторгнення? Адже чимало людей покинули громаду, натомість приїхали внутрішньо переміщені особи. Чи вплинуло це якось на ситуацію зі сміттям?

На початку війни ми спостерігали певний невеликий спад, приблизно п'ять-сім відсотків. Потім показник вирівнявся до довоєнного рівня. Тобто, зараз ситуація стабілізована.

Які райони міста потребують більшу кількість сміттєвих баків і чи загалом їх достатньо на території громади?

Сміттєвих баків вистачає. Ми постійно ведемо моніторинг — в деяких місцях додаємо контейнери, десь збільшуємо кількість вивозів. Найбільше нових контейнерів з'являється в місцях, де багато новобудов — це Озерна, Виставка та Дубове.

Загалом, за день наше підприємство вивозить на полігон 3 тисячі 500 контейнерів з твердими побутовими відходами. Це, в середньому, близько трьохсот тон на добу. Для цього задіяно близько сотні наших працівників.

Мешканці міста спостерігають появу нових баків окремо для скла та пластику. Яка ситуація наразі з сортуванням сміття у нашій громаді?

Починаючи з грудня 2022 року "Спецкомунтранс" встановив свої контейнери для сортування сміття — окремо для пластика та скла. Їх розміщено в мікрорайонах Озерна, Виставка, Гречани та центральній частині міста. Таке сміття ми сортуємо та пресуємо. А ще маємо укладені домовленості з тими підприємцями, які приймають цю сировину.

Чи змінився тариф на вивезення сміття під час війни?

Не змінився і поки що не плануємо змінювати тариф. Наразі він становить в середньому 32 грн з людини на місяць.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок