Креативниця Анастасія Боровик створила англомовний самвидав "Чуттєвість" (Sensibility): про що він

Креативниця Анастасія Боровик створила англомовний самвидав "Чуттєвість" (Sensibility): про що він

Ексклюзивно
Креативниця Анастасія Боровик створила англомовний самвидав "Чуттєвість" (Sensibility): про що він
Надано Суспільне Культура

Анастасія Боровик спільно з креативною партнеркою Вікторією Іваночко випустила самвидавний журнал Sensibility. У зіні зібрана колекція думок, ідей, образів авторки. Видання присвячене речам і людям, які викликали в Анастасії певні емоції та виражають її чутливість.

Про свій проєкт Анастасія розповіла Суспільне Культура. Каже, ідея самвидаву в неї була завжди. Але досі ніколи не було достатньо часу і натхнення.

"Завжди були причини не робити цього, — ділиться авторка. — І це тривало років 5. Потім почалося російське вторгнення. Минуло декілька місяців, трохи полегшало морально й фізично. І розкрилась оця тема, що треба жити зараз, і робити все, що ти хотів раніше. Нічого не відкладати".

Обкладинка журналу Sensibility
Обкладинка журналу Sensibility. Надане Суспільне Культура

У житті Анастасії з початку повномасштабної війни багато чого змінилося. Вона пішла на роботу, про яку давно мріяла — зараз вона працює у застосунку для знайомств The Breakfast та відповідає за те, як додаток виглядає в соцмережах та спілкується зі світом.

У дівчини вивільнилося більше часу, щоби займатися креативними проєктами. "Я взагалі доволі креативна людина, але ніколи не вірила в це. У мене був якийсь блок: ніби видавати музику, або книжки, або журнали можуть інші люди — суперталановиті, яких я бачу в Instagram — але не я".

Одного разу Анастасія купила книжку з двома есеями Сьюзен ЗонтаґАмериканська письменниця, літературна, художня, театральна і кінокритикиня. Один з есеїв розповідав про чутливість (sensibility) — що це загалом за поняття. Креативниці дуже сподобався концепт, він перегукувався з її персональною історією, яка описана в інтро журналу. Там ідеться про те, що таке чутливість та чуттєвість і як вони допомогли дівчині в житті або ж як стали джерелом проблем. "І я подумала що, хочу провести рефлексію на це все. Так виникла й назва журналу".

Із журналу Sensibility
Із журналу Sensibility. Надано Суспільне Культура

Із журналу Sensibility
Із журналу Sensibility. Надане Суспільне Культура

Журнал Sensibility
Журнал Sensibility. Надане Суспільне Культура

Потім Анастасія міркувала, чим можна наповнити зін. У дівчини накопичився великий фотоархів за попередні 10–12 років, знімки на плівку. Для найкращих знімків мисткиня обрала саме формат журналу, а не фотокниги, бо й сама обожнює купувати журнали про моду, культуру, музику, їй дуже подобається оформлення різної періодики. Так зібралась перша частина журналу.

Друга велика частина присвячена музиці, яка супроводжує Анастасію все її життя. "Для кожної фотографії в мене була своя якась пісня або асоціації. І вирішила — блін, було б класно це поєднати — так з'явилися коди Spotify на сторінках". На кожному фото можна відсканувати код і дивитися на фото під певну музику. Кожне таке поєднання — це особиста історія авторки.

"Мабуть, ці історії будуть зрозумілі тільки мені, але я вирішила: якщо перша частина — це фото про моє життя, то чому б не показати ще більше свого внутрішнього світу? Тому що внутрішній світ людини — це найголовніше, що в неї є, це її ідентичність", — наголошує Анастасія Боровик.

Сторінка з журналу Sensibility: фото та лінк на Spotify
Сторінка з журналу Sensibility: фото та лінк на Spotify. Із журналу Sensibility

У журналі вона також сміється зі свого розладу харчової поведінки (у книзі є незвичні рецепти їжі, які вона готує собі). Свою тривожність Анастасія репрезентувала у вправах проти тривожності. Також одна з рис авторки — вона любить спілкуватися і розмовляти з людьми. Тому наприкінці зіну розмістила запитання для своїх уявних читача або читачки — щось на кшталт інтерв'ю.

"Фактично, це фізичний прояв мене, мого внутрішнього світу, моїх вподобань. Тобто це така дуже персональна річ". Цією інтимністю Анастасія пояснює і малу кількість примірників. Каже: ніколи не думала його продавати, це ніколи не було комерційним проєктом — хотіла зробити насамперед для себе. А вже потім, коли розповідала друзям, вони просили надрукувати їм копію.

Дизайн та верстку для журналу розробила креативна партнерка авторки — Вікторія Іваночко. За словами Анастасії, у них із Вікторією дуже схожі смаки й та допомогла реалізувати у виданні багато задумів. Перший випуск надрукували кількістю 15 примірників, він розійшовся серед друзів Анастасії та за кордон. Є ідеї для наступних, наприклад, авторка хоче упорядкувати велику роботу про тіло і написати більше на цю тему — щоби фотографій і текстів було 50/50.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок