Суддю Приморського райсуду Одеси відсторонили та взяли під варту

Суддю Приморського райсуду Одеси відсторонили та взяли під варту

Суддю Приморського райсуду Одеси відсторонили та взяли під варту
Суддя Приморського райсуду Одеси Ілля Лонський. Фото: НАБУ

Суддю Приморського райсуду Одеси Іллю Лонського, підозрюваного у спробі дати хабар іншій судді за позитивне рішення в адміністративній справі, а також у привласненні частини хабаря, відсторонили від правосуддя та взяли під варту.

Про це 15 серпня повідомили в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Вищий антикорупційний суд задовольнив запобіжний захід у виді тримання під вартою на 60 днів, із заставою у 805 200 гривень. Триває досудове розслідування.

За даними слідства, йдеться про хабар у розмірі двох тисяч доларів від військовослужбовця. Підозру судді повідомили на початку серпня. Посередником був адвокат, якого викрили у червні.

Справу кваліфікували за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 15Замах на вчинення кримінального правопорушення є незакінченим, якщо особа з причин, що не залежали від її волі, не вчинила усіх дій, які вважала необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця., ч. 3 ст. 369Пропозиція чи обіцянка службовій особі надати їй або третій особі неправомірну вигоду, а так само надання такої вигоди за вчинення чи невчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує, якщо неправомірна вигода надавалася службовій особі, яка займає відповідальне становище, або вчинені за попередньою змовою групою осіб та ч. 2 ст. 190Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому.. Судді може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі до 8 років з конфіскацією майна.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок