Судді з Житомирщини, який допомагав злочинному угрупованню незаконно відсуджувати землю, оголосили підозру

Судді з Житомирщини, який допомагав злочинному угрупованню незаконно відсуджувати землю, оголосили підозру

Судді з Житомирщини, який допомагав незаконно відсуджувати землю, отримав  підозру
Судді з Житомирщини, який допомагав незаконно відсуджувати землю, отримав підозру. Житомирщина, 2023 рік. Фото: Прокуратура Житомирщини

За дорученням заступника Генерального прокурора Житомирська обласна прокуратура повідомила підозру судді, який допоміг злочинному угрупованню незаконно відсудити 94 гектари землі на території Чуднівської та Вільшанської громад Житомирщини. Як наслідок — державі було завдано збитків на суму понад два мільйони гривень.

Про це Суспільному розповіла речниця Прокуратури Житомирської області Тетяна Гоша. За її словами, судді одного з райсудів Житомирщини повідомили підозру у пособництві в шахрайстві, вчиненому організованою групою в особливо великих розмірах, а також про службову підробку офіційних документів.

"Слідство встановило, що суддя в інтересах злочинного угруповання, використовуючи підроблені документи, систематично постановляв рішення про набуття права власності на землю за громаднами, які насправді не мали на це права. До прикладу, був випадок, коли суддя постановив рішення на підставі матеріалів, які нібито підтверджували, що в 2017 році людина прийняла у спадщину декілька гектарів землі, хоча ця людина, як з'ясувалося, померла ще у 2000 році. Також суддя постановляв судові рішення і стосовно громадян, які не мали стосунку до колективних сільськогосподарських підприємств, але претендували на їх земельні частки (паї) як колишні працівники соціальної сфери", — каже Тетяна Гоша.

Зі слів речниці прокуратури області, пакети документів до суду готували співучасники угруповання, яке складалося з начальника підрозділу із запобігання і виявлення корупції прикордонного загону, директора агропідприємства з вирощування зернових та його юристки. Раніше Суспільне повідомляло, що у липні 2023 року учасникам угруповання повідомили підозри у шахрайських оборудках із землею.

"Наразі відомо про те, що підозрюваний суддя виніс 27 судових рішень на користь злочинного угруповання стосовно набуття права власності на 32 земельні ділянки, — говорить Тетяна Гоша. — На підставі таких його рішень учасники злочинної групи від імені підставних осіб реєстрували право власності на землю. Потім ці земельні ділянки перереєстровували на директора агропідприємства або його близьких родичів".

На незаконно набуті у власність земельні ділянки накладено арешт. Усі постановлені підозрюваним суддею рішення обласна прокуратура оскаржила в апеляційній інстанції і зараз вирішує питання щодо обрання судді запобіжного заходу.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок