У Полтавській ТГ стартувало голосування за нові назви вулиць третьої черги: як це зробити

У Полтавській ТГ стартувало голосування за нові назви вулиць третьої черги: як це зробити

вулиця Толстого
Суспільне Полтава

14 серпня у Полтавській громаді розпочалось голосування за перейменування топонімів третьої черги. У переліку – вулиці та провулки, названі на честь російських та радянських митців і науковців.

Де можна проголосувати за перейменування

Обрати нову назву жителі Полтавської громади можуть на онлайн-платформі «E-dem». Про це Суспільному розповіла фахівчиня «Інститут розвитку міста» Анна Воробйова.

Які вулиці перейменовують

У Полтавській громаді почали голосування за перейменування вулиць та провулків третьої черги. До переліку внесли топоніми, названі колись на честь російських та радянських митців і науковців, розповіла Анна Воробйова. Серед них, зокрема, – вулиці Сурікова, Станіславського, Тургенєва, Шишкіна.

"До третьої черги ввійшла 61 вулиця. Це 53 по місту і 8 вулиць препадає на старостинські округи. Загалом до кожної найкращої нової назви запропоновано від 3 до 5 варіацій", - каже фахівчиня «Інституту розвитку міста» Анна Воробйова.

провулок Толстого в Полтаві
провулок Толстого в Полтаві. Суспільне Полтава

"Завжди активно підтримую позиції всі оці, які онлайн особливо, де неважко це зробити. Там зовсім неважко зареєструватись і всіх мешканців міста закликаю також голосувати. Якщо це не понесе великих, скажімо, витрат з бюджету, бо війна і не на часі багато грошей на це витрачати, але це важливе питання, тому що це в тому числі позбавляє, скажімо так, радянського, і того, що вже застаріло й нам зараз не потрібно. Тому вважаю це актуальним і буду голосувати", - розповіла жителька провулка Чайковського у Полтаві Інна Омельчук.

Як проголосувати за перейменування

Для голосування на сайті «E-dem» слід обрати розділ "Авторизація", пройти реєстрацію за електронним підписом, Дія.Підписом чи інтернет-банкінгом. Потім обрати Полтавську громаду, розділ "Консультації з громадськістю" та перейти у розділ "Опитування", де вказані топоніми, назви яких змінюють. Серед запропонованих варіантів обрати один.

вулиця перейменування
Вулицю Челюскіна теж перейменовують. Суспільне Полтава

"Ми берем витяг з платформи «Едем», з усіма результатами, процентовкою і передаємо уже безпосередньо топонімічній комісії на розгляд, а потім вони передаються архітектурі (Ууправлінню архітектури-ред.). Де вже архітектура їх готує до чергової сесії Полтавської міської ради, де депутати приймуть остаточне рішення по перейменуванню вулиць третьої черги", - пояснює фахівчиня «Інституту розвитку міста» Анна Воробйова.

Що буде далі

Як повідомляла Суспільному фахівчиня «Інституту розвитку міста» Анна Воробйова раніше, у Полтавській громаді подали понад дві сотні пропозицій щодо перейменування вулиць третьої черги.

вулиця Чайковського
вулиця Чайковсбкого. Суспільне Полтава

"У нас два місяці були засідання робочої групи, де робоча група розглядала всі варіації, обирала найкращі варіанти назв. Уже рік ми перейменовуємо вулиці. І вже готуємося навіть до четвертої черги. Туди будуть включені ще ті вулиці, які були у нас проблемними або де був конфлікт інтересів", - розповіла Анна Воробйова пояснює фахівчиня «Інституту розвитку міста» .

Голосування за перейменування топонімів третьої черги триватиме 2 тижні – до 9-ї ранку 28 серпня.

Що відомо про перейменування топонімів у Полтавській міськраді

  • Питання щодо перейменування вулиць у Полтавській міськраді почали розглядати від червня 2022-го. А приймати пропозиції щодо зміни назв – через два місяці.
  • 16 грудня 2022-го завершили голосування щодо перейменування 71 топоніма першої черги. До цього долучилися понад 7,5 тисяч мешканців громади. Затвердили нові назви 10 березня 2023-го під час сесії міської ради.
  • 17 січня у Полтаві почали обговорення варіантів перейменування вулиць другої черги. А 9 березня визначили термін голосування. Змінили назви для майже сотні вулиць другої черги 19 травня 2023-го під час сесії міської ради.
  • У Полтаві робоча група з питань перейменування почала розглядати пропозиції до зміни назв топонімів третьої черги 30 травня 2023-го року.
  • Усього у Полтавській громаді планують перейменувати близько п’яти сотень вулиць. Робити це будуть у кілька черг.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок