На Полтавщині діятиме заборона на вилов раків: коли та що передбачено за порушення

На Полтавщині діятиме заборона на вилов раків: коли та що передбачено за порушення

Заборону на вилов раків впровадили на період їхньої линьки
На Полтавщині заборонено ловити раків. Фото: unsplash

У Полтавській області понад місяць не можна буде ловити раків. Період їхньої линьки затвердив Полтавський рибоохоронний патруль.

Протягом якого періоду на Полтавщині заборонено ловити раків

Заборона на вилов раків діятиме з 15 серпня до 30 вересня включно на усіх водоймах області. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу іхтіології, регулювання рибальства та меліорації Полтавського рибоохоронного патруля Юлія Бондарь.

За її словами, у цей період відбувається заміна хітинового покриву тіла рака. Крім того, заборона сприятиме створенню сприятливих умов для виношування ікри та збільшенню популяції.

Яка відповідальність за порушення заборони на вилов раків

Як раніше Суспільному повідомляла начальниця відділу іхтіології Полтавського рибоохоронного патруля Юлія Бондарь, вилов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства. За це передбачена відповідальність за частинами третьою та четвертою статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Порушення правил рибальства".

Санкція статті за частиною третьою передбачає попередження або штраф від 34 до 170 гривень, а за частиною четвертою – штраф від 340 до 680 гривень з конфіскацією знарядь та вилову або без такого. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 гривні за кожного виловленого рака.

За порушення заборони також можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

На Полтавщині діятиме заборона на вилов раків
Кримінальна відповідальність за порушення заборони на вилов раків. Графіка: Суспільне Полтава

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок