ВНЗ почали приймати електронні заяви від вступників на бакалаврат

ВНЗ почали приймати електронні заяви від вступників на бакалаврат

ВНЗ почали приймати електронні заяви від вступників на бакалаврат Суспільне Карпати

13 серпня вищі навчальні заклади України почали приймати електронні заяви від абітурієнтів, які вступають на балакалаврат за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, вступних іспитів і творчих конкурсів.

Водночас 16 серпня завершиться прийом заяв та документів для абітурієнтів, які вступають за вступними іспитами та творчими конкурсами, але не складали їх з 1-го по 12 серпня. При цьому ті виші, для вступу до яких необхідна співбесіда, проводитимуть їх з 16-го по 18 серпня.

Як нагадали у Міністерстві освіти і науки України, подання заяв здійснюється онлайн через електронні кабінети. Вступники можуть подати до 5 заяв на бюджет у будь-який виш без обмеження щодо кількості спеціальностей, на які вони подаються до 18:00 22 серпня. Кількість поданих заяв на контракт не обмежується і їх почали приймати ще 5 серпня.

У кожній заяві, яку вступник подає на бюджет, він обов’язково встановлює її пріоритетність – від 1 до 5, де 1 – це найвища пріоритетність, а 5 – відповідно, найнижча. Встановлення пріоритетності є важливим кроком, адже її зміна після подання заяви є неможливою.

Перед поданням заяв вступники можуть оцінити свої шанси отримати бюджетне місце на конкретну спеціальність, скориставшись інформацією про прохідні бали минулих років на поточну конкурсну пропозицію. У МОН зазначии, що кардинально вони не змінюються, лише можуть зростати на топові спеціальності.

Слідкувати за цьогорічними рейтингами вступники зможуть після початку подання заяв на сайті вступної кампанії. Планується, що інформація оновлюватиметься щодоби.

"Важливо пам'ятати, що після подання першої заяви внести будь-які зміни до електронного кабінету буде вже неможливо. Тому краще пересвідчитись ще раз, що всі дані підвантажені у е-кабінет коректно. Зміна середнього бала після подання першої заяви можлива лише шляхом звернення вступника до закладу освіти, де була зареєстрована перша заява", — підкреслили в міністерстві.

Також у МОН опублікували дві відеоінструкції для подання заяв і попросили абітурієнтів бути максимально уважними.

Інструкція для вступу із сертифікатом ЄВІ/ЄФВВ на основі вищої освіти:

Інструкція для вступу із сертифікатом ЗНО на основі повної загальної середньої освіти:

Заклади вищої освіти мають оприлюднити рейтингові списки до 27 серпня, а подати оригінали документи вступникам потрібно до 18:00 31 серпня.

Тим часом до 22 серпня для вступників на контрактну форму навчання ще триватимуть вступні іспити та творчі конкурси.

Що відомо

  • Реєстрація електронних кабінетів для вступу до вищих навчальних закладів розпочалася 1 серпня о 10:00, і тривала до моменту завершення подання заяв.
  • З 25 червня до 17 липня тривала основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання.
  • 3 липня Верховна рада скасувала ЗНО для абітурієнтів з окупованих територій ОРДЛО.
  • Міністерство освіти і науки домовилося з Генеральним штабом Збройних сил про відтермінування весняного призову для випускників коледжів і університетів.

Читайте також

Gap year чи втрачений рік. Що робити, якщо не вдалося вступити до вишу

Військкомат та абітурієнти. Як отримати відстрочку

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди