БО "Фонд громади Житомира" виділив 285 тисяч гривень на придбання додаткового обладнання для соціального підприємства на Житомирщині.
Про це Суспільному розповіла голова правління "Фонду громади Житомира" Жанна Соловйова.
За її словами, у селі Вигода на Житомирщині створили центр, який займається реабілітацією людей, що страждають від алко- та наркозалежності. З початком повномасштабного вторгнення, "Фонд громади Житомир" почав підтримувати соціальні проєкти.
"Нам на фонд надійшли кошти від приватної особи з США, яка хотіла спрямувати ці гроші саме на розвиток соціального бізнесу. Ми домовилися, що саме ці кошти спрямуємо для допомоги центру. Таким чином, сума 285 тисяч гривень використана для придбання додаткового обладнання", — говорить Жанна Соловйова.

"Ми придбали дровокол, за допомогою якого рубаємо товсті гілки, а ті, що тонші, переробляємо за допомогою гілкорізки. Це дозволяє нам отримати розколоті гілки, які ми використовуємо в нашому господарстві — для теплиці чи опалення", — каже координатор проєкту Денис Лимарєв.

Зі слів координатора проєкту, учасники соціального підприємства допомагають літнім людям.
"Багато людей знаходиться зараз на службі, захищаючи нашу країну. Тим часом їхні батьки – старенькі бабусі та дідусі – залишилися вдома самі, і їм не по силам порубати дрова та заготовити їх. Тому одна з наших місій — допомогти цим людям у заготівлі дров, щоб вони взимку могли сидіти в теплій хаті", — говорить Денис Лимарєв.

Випускник центру реабілітації Артем Калініченко розповідає, що раніше займався неспеціалізованими роботами, а нині вирощує овочі.
"Зараз вирощуємо огірочки, і вони ростуть просто на очах. Необхідно працювати, полоти грядки, поливати. Я роблю все вчасно, і це приносить гарні результати. Ця робота мені подобається, адже теплиця подібна до якогось проекту, можливо, навіть втілення моєї давньої мрії", — ділиться Артем Калініченко.


Координатор проєкту Денис Лимарєв каже, що у центрі люди можуть спробувати себе у різних робітничих професіях.
"Ми намагаємось допомогти тим, хто пройшов через реабілітацію. Колишні алко- та наркозалежні, які часто залишаються без роботи через стигму. Тобто, після того як вони проходять реабілітацію допомагаємо увійти у ритм життя, адаптуватися у соціумі та навчитися працювати своїми руками — щось робити, допомагати селу, іншим людям. Переробляємо деревину: розколюємо гілки, обрізуємо дерева та перероблюємо відходи на топливо для нашого тепличного господарства", — говорить Денис Лимарєв.




Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube