Окремий підрозділ ударних дронів створили у Дніпропетровській бригаді ТРО. Його бійці виїжджають на виявлені цілі та завдають ударів по ворогу на Запорізькому напрямку.
Як працюють – розповіли кореспондентам Суспільного.
Командир відділення підрозділу ударних БПЛА на позивний “Шанс” розповідає, для знищення ворога використовують дрони, обладнані боєприпасами.

"Це як снайперська гвинтівка, але на більш далекі відстані, дуже точний. Різні боєприпаси, різні відстані, залежить від дрона. Але і кілограм, і півтора кілограми вибухової речовини може нести він. Працюємо групою з чотирьох людей: командир відділення, пілот – оператор, сапер і водій", – розповідає військовослужбовець.
“Шанс” каже, виїжджають на виявлені цілі, на місці проводять дорозвідку та вражають позиції російських військових. Також завдають ударів по техніці ворога та засобам радіоелектронної боротьби.
"FPV – дрони, батареї до них і різні БК, котрі ми використовуємо в залежності від того, яка задача. Беремо все, бо може бути завдання знищення живої сили, а може приїхати якась бронетехніка. Тому потрібні різні боєприпаси, кумулятивні, саморобні, штатні."

На передовій “Шанс” працює разом із побратимом на позивний “ДІВІДІ”. Чоловік розповідає, став на захист країни у 2014-му. Тоді брав участь у боях на Донецькому напрямку. Зараз обороняє Запорізький. Каже, головна його зброя – спостережний дрон. Цього разу працював з технікою побратима – розповідає “ДІВІДІ”.

"Мій був втрачений декілька днів тому, коли я скидав на російських військових листівки з номерами служб. Якщо ворог не хоче померти, він дзвонить на ці номери і ми робимо йому зелений коридор для виходу. Після того, як я скинув листівки, почав літати дроном заглядати у віконцях, а там були дерева і безпілотник застряг там".

“ДІВІДІ” каже, в день можуть виконувати до пів сотні завдань.
Військовослужбовець на позивний "Шанс" розповідає, під час виконання завдань бувають різні ситуації.
"Дороги бувають абсолютно різні. Десь неможливо їхати швидко, але буває доводиться звісно. Але є деякі ділянки, де треба їхати дуже швидко, і 100 км по полю, бувало і більше. Бувають і обстріли і треба дуже швидко поїхати від обстрілу".

“ШАНС” та “ДІВІДІ” – бійці підрозділу ударних безпілотних літальних апаратів, який створили в Дніпропетровській бригаді ТРО. За словами начальника штабу Олексія Телегіна, нині такі утворюють в усіх бригадах тероборони.

"В війська територіальної оборони вони введені в штат, вони відокремлені, як окремий підрозділ. Крім того, створена окремо служба, яка займається їх обліком, обслуговуванням, постачання, ремонтом і так далі".