Rheinmetall передасть Україні супердрони Luna NG — Bild

Rheinmetall передасть Україні супердрони Luna NG — Bild

LUNA NG
Німецький розвідувальний безпілотник LUNA NG. Фото: Rheinmetall

Німецька компанія Rheinmetall до кінця 2023 року передасть в Україну найсучасніші розвідувальні безпілотники Luna NG (New Generation).

Про це повідомляє Bild з посиланням на джерела у компанії.

Зазначається, що "пакет безпілотників" складається з наземної станції управління з декількома дронами, стартовою катапультою та військовими вантажівками.

Видання також зазначає, що інші моделі безпілотників вже поставлені в Україну зі складів Бундесверу.

Що відомо про сучасні безпілотники Luna NG

Luna NG від Rheinmetall — це абсолютно нова система дронів, яка перевершує попередню модель за всіма важливими характеристиками. Окрім використання як системи розвідки, вони також можуть забезпечувати мережу LTE (4G), перехоплювати або глушити зв’язок.

Як зазначають у Rheinmetall, дрон може перебувати в повітрі 12 годин і має дальність передачі даних понад 100 км. Безпілотник забезпечує просторове покриття понад 30 000 квадратних кілометрів.

Rheinmetall зазначає, що БПЛА можна запустити практично з будь-якого місця з канатної катапульти, а посадка здійснюється автономно за допомогою диференціального GPS в мережі або на парашуті.

Раніше у Міноборони ФРН підтвердили купівлю Rheinmetall додаткових танків Leopard для України. Концерн підготує для відправлення в Україну додаткову броньовану техніку — поза контрактами з урядом ФРН.

На початок