У Дніпрі оштрафували комунальне підприємство на 6,4 мільйона гривень за завищення вартості евакуації авто

У Дніпрі оштрафували комунальне підприємство на 6,4 мільйона гривень за завищення вартості евакуації авто

У Дніпрі оштрафували комунальне підприємство на 6,4 мільйона гривень за завищення вартості евакуації авто
У Києві везуть авто на штрафмайданчик Фото: КМДА

У Дніпрі оштрафували на 6,4 мільйона гривень комунальне підприємство "Транспортна інфраструктура міста" за завищення вартості евакуації автомобілів. Про це мовиться на сайті Антимонопольного комітету України.

Комітет встановив, що комунальне підприємство єдине у Дніпрі, що надає послуги з евакуації авто на штрафмайданчик. За результатами аналізу, виявилось, що своїм наказом від 12 березня 2021 року підприємство встановило завищену вартість цієї послуги для водіїв і власників авто.

Як йдеться у повідомленні, підприємство необґрунтовано включило до калькуляції вартості евакуації суму амортизаційних відрахувань, нарахованих на автоевакуатори, що були придбані коштом міського бюджету.

"КП "Транспортна інфраструктура міста" не витрачало власних коштів на придбання автоевакуаторів, відповідно, не мало б включати до калькуляції вартості евакуації авто амортизаційних відрахувань (як витрати, що відшкодовуються підприємству споживачами). Зазначені підходи відповідача до порядку визначення вартості послуги евакуації призвели до її завищення на 502,02 грн, що становить більше ніж 20 %", – мовиться у повідомленні комітету.

Такі дії підпадають під порушення за першим пунктом частини другої статті 13 та другим пунктом статті 50Зловживання монопольним (домінуючим) становищем шляхом встановлення таких цін, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку. Закону України "Про захист економічної конкуренції".

Комітет визнав комунальне підприємство порушником та наклав штраф. Також у двомісячний строк підприємство зобов’язане знизити ціни на евакуацію авто.

У якому випадку авто евакуюють та скільки це коштує

Евакують автівки у разі паркування на пішохідних переходах, перехрестях, тротуарах, зупинках громадського транспорту та у випадку блокування руху іншого транспорту, насамперед екстрених служб або громадського транспорту.

Евакуація автомобіля коштує від 2110 до 2410 гривень. Власникам авто доведеться заплатити за перебування автівки на штрафмайданчику – 144 гривні за добу, а також штраф за порушення правил паркування – 680 гривень.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок