"Два місяці мию, чищу, намагаюся хоч щось з майна спасти". Червоний Хрест України допомагає херсонцям з мийними засобами

"Два місяці мию, чищу, намагаюся хоч щось з майна спасти". Червоний Хрест України допомагає херсонцям з мийними засобами

Ексклюзивно
Червоний Хрест
Херсон. Жінка отримала гігієнічні засоби від Червоного Хреста, 11 серпня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Щотижня херсонці, будинки яких були підтоплені через підрив російськими військовими Каховської ГЕС, отримують від обласної організації Товариства Червоного Хреста України мийні засоби для дезінфекції та гігієни.

Любов Тищенко, двоповерховий будинок якої був затоплений на півтора поверху, показує зіпсовані меблі та техніку. Все майно зіпсувалося, розповідає жінка. Стіни оброблює дезінфектором, бо на них почали рости гриби.

"Я живу я на горищі діватися нікуди. От вчора у мене були волонтери заходили на горищі, дивилися і похвалили. Стоїть майданчик із бананових ящиків, зверху матрац і я там сплю уже два місяці на горищі, зате вдома", говорить жінка.

червоний хрест
Херсон. Жінка показує пошкоджені меблі в кухні після підтоплення, 11 серпня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

За її словами, таким людям як вона, потрібно все: від побутової хімії до меблів.

"Нам зараз допомога будь-яка потрібна. Ми втратили буквально все, все майно потонуло. Повірите, навіть голки немає, був запас голок - всі заіржавіли й викинула, це дрібничка. А більш серйозні речі взагалі. Пішла подавати документи на паспорт і не могли мені зняти відбитки з них. Питають "Що з пальцями?". А я кажу, уже два місяці мию, чищу, намагаюся хоч щось з майна спасти. Тому шкіра на пальцях стерлася, вони ледве зняли у мене відбитки", згадує херсонка.

червоний хрест
Херсон. Волонтери Червоного Хреста роздають засоби гігієни, 11 серпня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Сьогодні Любов Тищенко отримала від обласної організації товариства Червоного хреста України набори із побутовою хімією та засобами гігієни. По допомогу прийшла і Любов Богданова. Жінка розповідає, зараз разом з родиною винаймають квартиру, адже в їх будинку, який був затоплений, жити неможливо.

"Дах протікає. Якби його зробили, будинок би вистояв, не впав. А так, я не знаю що робити, бо багато місць протікання. Шифер побитий", говорить жінка.

червоний хрест
Херсон. Мешканка підтопленого будинку показує приміщення де вона живе, 11 серпня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

У будинку Миколи Салтикова вода також знищила все.Чоловік каже — залишився без меблів, побутової техніки, та і сама будівля не придатна до життя.

"Допомога йде, нас не забувають, потихеньку щось дають і ми отримуємо. Потрібна грошова допомога, бо будівельні матеріали треба купувати, шпаклівка великих грошей коштує. Поїхав мішок купити — 346 гривень коштує, а що таке мішок — це нічого", розповів чоловік.

червоний хрест
Херсон. Черга за мийними засобами, які надає Червоний Хрест, 11 серпня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Привозять допомогу мешканцям будинків, пошкоджених від підтоплення, щотижня, розповідає волонтер загону швидкого реагування Олександр Корнецький.

"Щоб можна було прибрати грибок, якщо є: рукавички, мило, шампуні. У нас є люди, які записані на списку. Які живуть в Херсоні — ми їх записуємо, і якщо хтось під'їхав, кого не було в списку, то записуємо окремо", говорить волонтер.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок