Офіцер у відставці з Норвегії волонтерить у Тернополі

Офіцер у відставці з Норвегії волонтерить у Тернополі

Офіцер у відставці з Норвегії волонтерить у Тернополі
Суспільне Тернопіль

Відставний офіцер з Норвегії волонтерить у штабі громадської організації "Десантно-козацький рій" у Тернополі. Після виходу на пенсію П'єр Арне брав участь у миротворчій місії в Лівані. Працював у складі "Міжнародного Червоного Хреста", займався волонтерською діяльністю в Іраку. Коли дізнався, що в Україні почалася війна, переїхав сюди, щоб допомагати Збройним Силам України.

Про це 74-річний чоловік розповів Суспільному.

П'єр Арне
П'єр Арне. Суспільне Тернопіль

Разом з волонтерками Ніною Стець та Майєю Черник П'єр Арне сортує ящики з гуманітарною допомогою.

"Я не можу перебувати на лінії фронту, брати активну участь у військових операціях. В країні дійсно діється жах. Роблю те, що можу. Все заради перемоги і допомоги людям".

П'єр Арне з волонтерками Ніною Стець та Майєю Черник
П'єр Арне з волонтерками Ніною Стець та Майєю Черник. Суспільне Тернопіль

До волонтерського штабу П'єр Арне прийшов пів року тому, розповідає Майя Черник.

"Він прийшов до нас, запропонував допомогу. Ми всі були здивовані. Найперше, це мовний бар'єр: він розмовляє англійською, а ми українською. Хтось знає кілька слів англійською, і так ми спілкувалися, як могли. Зараз П'єр вчить українську. Вітається до нас українською: доброго дня, дякую. Ці слова він вже знає. Якщо треба кудись нести якийсь ящик, то він вже бачить знає, в яку аудиторію який ящик треба нести. Дуже щирий, добрий".

П'єр Арне працює у штабі
П'єр Арне працює у штабі. Суспільне Тернопіль

П'єр Арне отримав відзнаку "Волонтер України", — каже голова громадської організації "Десантно-козацький рій" Володимир Мосейко.

"Коли йому вручали цю нагороду, то він плакав, як дитина. Це для нього дуже-дуже важливо. Коли він поїхав за кордон, то все ж вернувся до нас і продовжує працювати у волонтерському центрі. Розвантажує і завантажує допомогу, складає мікси, носить і переносить. І навіть, коли "Подільська Волинська Січ" у червні готувалась до заїзду дітей, то він і там працював, розкладав намети, готував табір. П’єр зв'язав нас з Норвезьким Червоним Хрестом, ми тепер співпрацюємо".

П'єр Арне отримав нагороду
П'єр Арне отримав нагороду. Суспільне Тернопіль

П'єр Арне каже, не очікував, що отримає нагороду.

"Ця нагорода для мене дуже багато означає. Дуже великий момент в моєму житті. Це був сюрприз. Після отримання нагороди я відчув, що дійсно багато можу, і це для мене надзвичайно важливо".

Відставний офіцер з Норвегії
Відставний офіцер з Норвегії. Суспільне Тернопіль

На запитання, що робитиме, коли війна в Україні закінчиться, П'єр Арне відповідає:

"Мене нічого не стримує. В мене немає дитини, немає сім'ї. Я насолоджуюся перебуванням тут. Мені подобається Україна. Подобаються українські люди. Можливо й залишуся тут".

Волонтер з Норвегії П'єр Арне
Волонтер з Норвегії П'єр Арне. Суспільне Тернопіль

На початок