На Кіровоградщині запрацював ще один комплекс автоматичної фіксації порушень. Він розташований на 248-му кілометрі автодороги Київ-Одеса. Тепер на цій трасі таких комплексів два. Про це Суспільному розповів речник патрульної поліції області Дмитро Поперешняк.
Камера автоматичної фіксації (карта) розташована біля Благовіщенського. Напрямок спрямування приладу – на місто Одеса.
Усього в Кіровоградській області сім комплексів автоматичної фіксації порушення правил дорожнього руху, п’ять з них в Кропивницькому.
Камери встановлювали на ділянках доріг, де найбільше стається аварій через недотримання швидкості.
Де розташовані камери автоматичної фіксації порушень
У Кропивницькому працюють п'ять камер автофіксації — на вулицях Яновського, Полтавська, Холодноярській та дві на вулиці Габдрахманова.
Основна причина дорожніх аварій
За словами Дмитра Поперешняка, основна причина дорожніх аварій — недотримання безпечної швидкості руху. У 2022 році через недотримання або перевищення допустимої швидкості 380 людей отримали травми, 48 загинули.
За сім місяців 2023 року через ті самі причини 255 травмувалися, загинули — 34.
На території села, селища чи міста максимально допустима швидкість руху — 50 кілометрів за годину. На автодорогах, які мають окремі смуги для руху в кожному напрямку, розділені між собою суцільною лінією дорожньої розмітки, максимально допустима швидкість руху 110 кілометрів за годину.
Які штрафи за перевищення швидкості
- За перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год штраф 340 гривень.
- Понад 50 км/год — 1700 гривень.
- "Перевищення встановленої максимально допустимої швидкості руху навіть на один кілометр – це вже є порушення. Адміністративна відповідальність, яка передбачає штраф настає у разі перевищення допустимої швидкості руху на 20 або 50 км/год", — сказав Дмитро Поперешняк.
У 2022 році під час повномасштабного вторгнення камери автоматичної фіксації були вимкнені у зв’язку з безпекою, пояснив речник патрульної поліції.
Всього з 11 серпня на дорогах України розпочнуть роботу 50 комплексів автоматичної фіксації правопорушень. 31 комплекс працював до повномасштабного вторгнення і наразі відновить свою роботу, 19 приладів контролю запрацюють вперше. Загалом на дорогах України буде 215 приладів фіксації.