На дорогах Кіровоградщини запрацював ще один комплекс відеофіксації порушень

На дорогах Кіровоградщини запрацював ще один комплекс відеофіксації порушень

На дорогах Кіровоградщини запрацював ще один комплекс відеофіксації порушень
Камера автоматичної фіксації порушень. Суспільне Кропивницький

На Кіровоградщині запрацював ще один комплекс автоматичної фіксації порушень. Він розташований на 248-му кілометрі автодороги Київ-Одеса. Тепер на цій трасі таких комплексів два. Про це Суспільному розповів речник патрульної поліції області Дмитро Поперешняк.

Камера автоматичної фіксації (карта) розташована біля Благовіщенського. Напрямок спрямування приладу – на місто Одеса.

Усього в Кіровоградській області сім комплексів автоматичної фіксації порушення правил дорожнього руху, п’ять з них в Кропивницькому.

Камери встановлювали на ділянках доріг, де найбільше стається аварій через недотримання швидкості.

Де розташовані камери автоматичної фіксації порушень

У Кропивницькому працюють п'ять камер автофіксації — на вулицях Яновського, Полтавська, Холодноярській та дві на вулиці Габдрахманова.

Основна причина дорожніх аварій

За словами Дмитра Поперешняка, основна причина дорожніх аварій — недотримання безпечної швидкості руху. У 2022 році через недотримання або перевищення допустимої швидкості 380 людей отримали травми, 48 загинули.

За сім місяців 2023 року через ті самі причини 255 травмувалися, загинули — 34.

На території села, селища чи міста максимально допустима швидкість руху — 50 кілометрів за годину. На автодорогах, які мають окремі смуги для руху в кожному напрямку, розділені між собою суцільною лінією дорожньої розмітки, максимально допустима швидкість руху 110 кілометрів за годину.

Які штрафи за перевищення швидкості

  • За перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год штраф 340 гривень.
  • Понад 50 км/год — 1700 гривень.
  • "Перевищення встановленої максимально допустимої швидкості руху навіть на один кілометр – це вже є порушення. Адміністративна відповідальність, яка передбачає штраф настає у разі перевищення допустимої швидкості руху на 20 або 50 км/год", — сказав Дмитро Поперешняк.

У 2022 році під час повномасштабного вторгнення камери автоматичної фіксації були вимкнені у зв’язку з безпекою, пояснив речник патрульної поліції.

Всього з 11 серпня на дорогах України розпочнуть роботу 50 комплексів автоматичної фіксації правопорушень. 31 комплекс працював до повномасштабного вторгнення і наразі відновить свою роботу, 19 приладів контролю запрацюють вперше. Загалом на дорогах України буде 215 приладів фіксації.

На початок