Уряд схвалив рішення про ліквідацію Офісу уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який, зокрема, займався обміном тіл полеглих військовослужбовців.
Цю інформацію у коментарі "Громадському" 10 серпня підтвердив уповноважений Офісу з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко.
За його словами, постанова Кабміну про розформування Офісу уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин буде офіційно оприлюднена найближчим часом.
Журналістка "Цензор.НЕТ" Тетяна Ніколаєнко з посиланням на джерела повідомила у Facebook, що з дати ухвалення відповідної постанови повноваження Офісу уповноваженого частково передадуть:
- Міністерству внутрішніх справ України — розшук зниклих та Реєстр зниклих безвісти за особливих обставин;
- Головному управлінню розвідки Міноборони України — повернення тіл загиблих;
- Міністерству оборони — діяльність пошукових груп.
За словами Ніколаєнко, джерела "Цензор.НЕТ" також повідомили, що Олега Котенка запрошували на роботу до МВС, але він відмовився.
Чим займався Офіс уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Кабмін ще у квітні 2022 року утворив в апараті Мінреінтеграції посаду уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, а також його секретаріат.
У звіті уповноваженого, який опубліковано на сайті йдеться, його Офіс:\
- організував 16 передач тіл загиблих, повернувши 869 тіл;
- створив 7 спеціальних груп з пошуку тіл, речей і документів загиблих людей, які здійснили понад 50 виїздів на деокуповані території та ексгумували більш як 700 тіл, речей і документів;
- розшукав та повернув для поховання понад 3000 тіл загиблих із зон бойових зіткнень;
- порушив майже 14 тисяч справ з розшуку зниклих безвісти людей.
Також 2 травня 2023 року в Україні запрацював Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Офіційно наразі підтверджено приблизно 23 тисячі людей, які вважаються зниклими безвісти внаслідок воєнних дій.