У Ніжинській громаді заборонили діяльність УПЦ (МП)

У Ніжинській громаді заборонили діяльність УПЦ (МП)

У Ніжинській громаді заборонили діяльність УПЦ (МП)
ФОТО: Ніжинська міська рада

У Ніжинській територіальній громаді заборонили діяльність Української православної церкви (МП). Таке рішення підтримали під час засідання сесії міськради 10 серпня. "За" проголосували 23 депутати з 31.

УПЦ, згідно з релігієзнавчою експертизою Держслужби з питань свободи совісті, є структурним підрозділом Російської православної церкви. Нині ж УПЦ прибрали приставку "МП" зі своєї назви.

Результати поіменного голосування щоб заборонити діяльність УПЦ (МП) на території Ніжинської громади
Результати поіменного голосування. ФОТО: НіжинПОСТ

Нагадаємо, 20 червня цей проєкт рішення також виносили на голосування, утім тоді його не підтримали. Під стінами міської ради зібралися прихильники й противники заборони діяльності УПЦ (МП) в місті.

Як пояснив Суспільному речник виконкому Ніжинської міської ради Семен Пустовіт, того дня були технічні несправності — у одного з депутатів не працював планшет для голосування. Також одному з обранців стало зле й він покинув залу засідань. Таким чином, щоб підтримати рішення, не вистачило голосів.

Цього ж разу депутатів було більше, тому голосів вистачило. Пропозицію заборонити УПЦ (МП) подав з голосу депутат від Об’єднання "Самопоміч" Костянтин Смалій. Проєкт рішення взяли той же, що виносили на голосування 20 червня.

Щодо законності такого рішення, то, як раніше пояснював Суспільному адвокат Василь Самолюк, воно не має юридичної сили, оскільки забороняти діяльність релігійної організації може тільки суд.

"Будь-які рішення органу місцевого самоврядування стосовно заборони будь-якої релігійної організації, в т. ч. УПЦ, є на даний час незаконним. Стосовно відібрання землі – тут потрібно розглядати кожну конкретну ситуацію, на підставі яких договорів, рішень ця земля передавалася. Якщо земля оформлялася на відповідні релігійні громади – тут також абсолютно безперспективно. Стосовно договорів користування конкретним майном – теж потрібно звертатися до конкретного договору. Але, як правило, в односторонньому порядку такі договори, якщо відсутні для цього підстави, визначені законом, теж не розриваються", – каже Василь Самолюк.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок