"Це питання нацбезпеки": в Одеській ОВА прокоментували будівництво моста через Дністровський лиман

"Це питання нацбезпеки": в Одеській ОВА прокоментували будівництво моста через Дністровський лиман

"Це питання нацбезпеки": в Одеській ОВА прокоментували будівництво моста через Дністровський лиман
Міст через Дністровський лиман у місті Затока, фото ілюстративне. Фото: портал "Затока"

Будівництво нового моста через Дністровський лиман на Одещині — це питання національної безпеки. Його включили до "Програми соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області", щоб мати змогу зробити проєктну документацію для подальшого пошуку фінансування.

Про це 10 серпня на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів заступник голови Одеської ОВА Роман Григоришин.

За його словами, наразі Бессарабію з рештою території області поєднує дорога, яка розташована на території Молдови, і зруйнований міст біля Затоки.

"Страшно уявити, що буде, якщо якийсь катаклізм станеться з дорогою В Паланці. У нас поки що немає розуміння, цим закінчиться війна, чи буде Бессарабія в безпеці. Міст це не забаганка чиновників і не фантастична ідея архітекторів, це питання національної безпеки", – зазначив Роман Григоришин.

Посадовець додав, що наразі мова не йде про будівництво нового моста під час війни. Поки потрібно визначити де він буде розташований, зробити технічну документацію, щоб мати можливість шукати кошти для реалізації цього проєкту.

"Будівництво моста — це довгий процес. Розробити технічну документацію, знайти фінансові інструменти… Це не місяць і, на жаль, навіть не рік. Але щоб цей міст був профінансований не тільки за ресурси України, а, наприклад, Європейського союзу, нам потрібно включити його в стратегію розвитку, розробити проєктну документацію і потім шукати джерела фінансування. Нам потрібно, щоб вже після війни було розуміння, як будувати цей міст та за який кошт", – додав посадовець.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок