Рідні загиблих військових на Тернопільщині вишивають "Рушник волі"

Рідні загиблих військових на Тернопільщині вишивають "Рушник волі"

Рідні загиблих військових на Тернопільщині вишивають "Рушник волі"
Суспільне Тернопіль

Рідні загиблих воїнів на Тернопільщині почали вишивати "Рушник волі". На триметровому полотні створюють традиційні тернопільські візерунки, тризуб та слова "Слава Україні". Про це розповіла представниця сектору Міністерства у справах ветеранів в області Ірина Скасків.

Одні із перших хрестиків на полотні вишила Галина Мазник. Її син загинув біля Бахмута 5 місяців тому.

Вишиває Галина Мазник
Вишиває Галина Мазник. Суспільне Тернопіль

"Мій син дуже любив вишиванку. У нього було безліч сорочок, які я йому вишивала. Одного разу приїхав він додому і каже: "мамо, ви знаєте, що кожний узор має свою історію? — Я йому відповіла: "ти вже певно знаєш, раз зацікавився". — Він каже: "я колись вам розкажу". Він завжди кудись поспішав. Потім почалася війна, він повоював рік і загинув", — розповіла Галина Мазник.

Галина Мазник
Галина Мазник. Суспільне Тернопіль

Вишивала "Рушник волі", сидячи у мами на руках, дочка загиблого захисника України Євгенія Михайловська.

"Рушник волі" вишивають рідні загиблих військових
"Рушник волі" вишивають рідні загиблих військових. Суспільне Тернопіль

Вишити такий рушник запропонували працівники сектору Міністерства у справах ветеранів в області, обласної наукової бібліотеки, Просвіти та громадської організації "Спілка жінок України", — каже Ірина Скасків.

"Рушник волі" — як прагнення нашої перемоги. Ми хотіли навколо цієї ідеї об’єднати всіх людей нашої області, найперше матерів наших захисників, загиблих і тих, які зараз воюють. Ми хотіли, щоб, вишиваючи орнамент, притаманний Тернопільщині, люди вкладати свою молитву і бажання перемоги".

Матеріали для вишивання рушника
Матеріали для вишивання рушника. Суспільне Тернопіль

Розробила схему вишивки майстриня Вікторія Кривоніс.

"Основний колір, який тут домінує — чорний. Я не знаю, чи він символізує горе людське, чи може це наша багата чорна земля, яка родить героїв", — розповіла жінка.

Вікторія Кривоніс
Вікторія Кривоніс. Суспільне Тернопіль

За словами Ірини Скасків, вишити "Рушник волі" планують до 14 жовтня. Тоді його передадуть Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини.

"Колись наш "Рушник волі" буде розповідати наступним поколінням, що ми проживали такі часи і молилися за наших захисників, вишиваючи. Як колись в ГУЛАГах, на засланні, вишити — означало перемогти, вижити".

Ірина Скасків
Ірина Скасків. Суспільне Тернопіль

До понеділка рушник вишиватимуть в обласній науковій бібліотеці. Куди його передадуть далі, повідомлять на фейсбук-сторінці бібліотеки.

На Тернопільщині вишивають "Рушник волі"
На Тернопільщині вишивають "Рушник волі". Суспільне Тернопіль

На початок