Київ отримав спеціальний статус Європейської столиці демократії

Київ отримав спеціальний статус Європейської столиці демократії

Київ отримав спецстатус Європейської столиці демократії
Міський голова Києва Віталій Кличко і засновник ініціативи "Європейська столиця демократії" Гелфрід Карл у столичній мерії підписали Меморандум про співпрацю. Фото: КМДА

У четвер, 10 серпня міський голова Києва Віталій Кличко і засновник ініціативи "Європейська столиця демократії" Гелфрід Карл у столичній мерії підписали Меморандум про співпрацю. Відтак, Київ долучився до проєкту "Європейська столиця демократії" та став партнером зі спеціальним статусом.

Про це повідомляється на офіційному порталі Києва.

Як пояснив Віталій Кличко, спеціальний статус означає співпрацю з мережею міст ECoD, до якої, зокрема, входять Барселона, Антверпен, Брюссель, Кашкайш, Болонья. Міста обмінюватимуться успішними практиками демократичного врядування, навчання.

"Українська столиця застосовує кращі європейські практики, успішно впроваджуючи корисні міські сервіси, зокрема, й електронної демократії", — каже посадовець.

За його словами, українська столиця стане активним учасником важливих міжнародних конференцій.

"В листопаді цього року в Бельгії Київ долучиться до конференції, де обговорюватимуть важливу роль місцевого самоврядування для демократичного та стійкого розвитку України. А наступного року українська столиця стане учасником, зокрема ACT NOW Конференції мерів 2024 та конгресу "Інновації в політиці", — розповів очільник Києва.

Під час візиту до Києва делегація ECoD ознайомилася з концепцією та роботою відкритих громадських просторів Vcentri Hub, які функціонують у трьох районах столиці. У 2021 році у Відні Інститут інновацій у політиці заснував неурядову організацію ECoD gemeinnützige GmbH (ECoD). Вона є незалежною та позапартійною організацією та має патронат Генеральної секретарки Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич.

На початок