На понад 30% зросла на Черкащині кількість захворювань на кишкові інфекції

На понад 30% зросла на Черкащині кількість захворювань на кишкові інфекції

За сім місяців 2023 року в Черкаській області зареєстрували 1 035 випадків захворювань на гострі кишкові інфекції. Зокрема, 560 – серед дітей. Це на 34 відсотки більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Захворювання пов’язані з порушенням правил особистої гігієни та недотриманням умов і термінів зберігання продуктів, розповів на брифінгу головний санітарний лікар області Володимир Папач.

З його слів, найбільшу кількість випадків захворювання на сальмонельоз реєстрували в Черкаській громаді — 40 випадків, Кам'янській — 10, Уманській — 8, Смілянській територіальній громаді — 6 випадків. У порівнянні із минулим роком, за цей період реєстрували 45 випадків.

"Сальмонельоз має переважно харчовий шлях передачі. Він можливий через порушення санітарних норм і правил приготування, зберігання харчових продуктів, недотримання правил особистої гігієни, неналежну обробку інвентарю, кухонного приладдя, посуду. На більше, як удвічі зросла кількість випадків захворювань на сальмонельоз".

Також на Черкащині упродовж 7 місяців 2023 року зареєстрували два випадки ботулізму, смертельно небезпечного харчового отруєння ботулічного токсикозу із 3 потерпілими: двоє дорослих і одна 16-річна дитина.

"Дорослі — це сім'я, яка вживала в їжу в'ялену рибу власного приготування. 16-річний хлопець вживав в їжу печінковий домашній паштет. Обидва випадки лабораторно підтверджені. В одному виявили ботулотоксин типу "Є", а в другому типу "Б". Усі потерпілі одужали", — пояснив Володимир Папач.

З метою моніторингу і циркуляції збудників інфекційних захворювань

Лабораторія Центру контролю та профілактики хвороб контролює циркуляцію збудника холери, додав головний санітарний лікар:

"Взяли майже 200 досліджень проб води поверхневих водойм. У третині виявили холероподібні вібріони. Вони не є власне холерним вібріоном, але здатні викликати кишкові інфекції, і це свідчить, що не виключена поява холерного вібріона в нашій області. Умови є, особливо температурні умови, недостатнє очищення стічних вод - вони сприяють такій появі. Майже уполовину досліджених проб, майже у 30% досліджених проб вод поверхневих вод були виявлені відхилення за іншими показниками", — сказав Володимир Папач.

Збудники кишкової інфекції, можливих харчових отруєнь офіційної природи, циркулюють навколо нас. Теплий період року є сприятливим для їх розвитку і розмноження.

Харчові отруєння та інфекційні захворювання
Суспільне Чекраси

Як не захворіти на кишкові хвороби

1. Вживати в їжу виключно свіжі якісні безпечні харчові продукти.

2. Не купувати продукти на стихійних ринках.

3. Купуючи навіть на узаконених агропродовольчих ринках, звертати увагу на умови їх зберігання. Продукти, які швидко псуються, а це молочна, м'ясна, рибна продукція, кулінарні вироби, кондитерські, особливо кремові вироби, повинні зберігатися при температурі +2 — +6, тобто на холоді. Коли ми бачимо, що такі продукти продаються просто неба, їх необхідно уникати купувати і споживати.

4. Дотримуватися правил кулінарної обробки продуктів: не готувати їжу про запас, приготовані страви необхідно вживати максимум упродовж двох годин після їх виготовлення. Овочі, фрукти ретельно мити чистою питною водою. Особливо важливо дотримуватися правил особистої гігієни, мити руки — перед їжею, після туалету і слідкувати, щоб це робили ваші діти.

Щодо ботулізму, важливо не купувати копчену, в'ялену, солену рибу з рук у місцях стихійної торгівлі, не купувати невідомого походження консервовані продукти: овочеві, м'ясні, рибні. Готуючи консерви вдома, суворо дотримуватися вимог, викладених в кулінарних довідниках та технологічних картах. Обов'язково піддавати термічній обробці, оскільки збудники ботулізму вони не стійкі до дії високих температур.

Харчові отруєння та інфекційні захворювання
Суспільне Черкаси

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок