На Донеччині одна людина отримала офіційний статус постраждалої від торгівлі людьми

На Донеччині одна людина отримала офіційний статус постраждалої від торгівлі людьми

Плакат на тему: торгівля людьми
Ілюстративне фото. Суспільне Закарпаття

У 2023 році одна людина на Донеччині отримала офіційний статус постраждалої від торгівлі людьми. Про це під час брифінгу повідомила начальниця управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації Лілія Золкіна.

"Це цивільна жінка, яка продовжила свій статус, який отримала у 2021 році. Вона у полоні", — додала Золкіна.

Також вона зазначила, що у 2022 році на території Донеччини зафіксували п’ять випадків торгівлі людьми. Але люди відмовились отримувати офіційний статус потерпілих.

"Здебільшого це стосується трудового рабства. Такі випадки були зареєстровані у великих містах Донеччини: Краматорську, Покровську, Слов'янську. Люди навіть відмовляються отримувати одноразову грошову допомогу, яку призначають потерпілим, бо бояться розголосу", — розказала посадовиця.

Лілія Золкіна наголосила, що люди, які постраждали від торгівлі людьми, обов’язково мають звернутись по допомогу до управління соціального захисту населення або правоохоронців.

За інформацією ОБСЄ, яку генеральна секретарка організації оприлюднила в січні 2023 року, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну різко зросла кількість випадків торгівлі людьми, у небезпеці зокрема вагітні та біженці. Пошуки в інтернеті сексуальних послуг і порнографічних зображень українських жінок і дітей, за даними ОБСЄ, від початку війни зросли на 600 відсотків.

Згідно з постановою уряду від 2012 року "Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми", розмір одноразової допомоги становить три прожиткових мінімуми. Таким чином у 2023 році розмір допомоги становить:

  • для дітей віком до 6 років – 6816,00 грн.;
  • для дітей віком від 6 до 18 років – 8499,00 грн.;
  • для працездатних осіб – 8052,00 грн.;
  • для осіб, які втратили працездатність – 6279,00 грн.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок