"Борщик у глиняному горщику": що кажуть про фестиваль у громаді та організаторка

"Борщик у глиняному горщику": що кажуть про фестиваль у громаді та організаторка

Фестиваль "Борщик у глиняному горщику"
Суспільне Полтава

Етнологиня з Опішні Олена Щербань планує у себе на подвір’ї 12 серпня провести фестиваль "Борщик у глиняному горщику 2023". У громаді заявляють, що подібні заходи у військовий стан заборонені. У чому причина – у матеріалі Суспільного.

Під час заходу Олена Щербань разом із гостями планує варити борщі та збирати гроші для Збройних сил України. Про це вона розповіла Суспільному. За її словами, це родинне свято, тому дозволів не потрібно від селищної ради.

"Я проводжу, скажімо так, своє особисте родинне свято. На проведення весіль, хрестин, поминок дозволу держава не може давати. Мені Загорулько Микола Володимирович - найвищий поліцейській в Полтавській області дає дозвіл. Він отримав заяву на захист мене і гостей", - каже організаторка фестивалю Олена Щербань.

Нині на території громади проводити масові заходи заборонено через військовий стан, розповів Суспільному голова Опішнянської ТГ Микола Різник. Через початок повномасштабного вторгнення у громаді скасували усі фестивалі, які організовували раніше.

"Борщик у глиняному горщику": що кажуть про фестиваль у громаді та організаторка
Організаторка фестивалю Олена Щербань. Суспільне Полтава
"Я його проводжу на власному подвір’ї, я приватна особа. Планується багато людей, до мене їдуть мої друзі, уся рідня, мої колеги, знайомі. Вони мене і підбурювали провести фестиваль", - говорить організаторка фестивалю Олена Щербань.

Минулого року дозвіл на проведення фестивалю організаторці Олені Щербань не надали в Опішнянській селищній раді, а також відмовили в обласній військовій адміністрації.

"Ми заборонили проведення масових заходів на території громади. Щодо поліцїї, ми повідомили її та обласну військову адміністрацію щодо цього заходу. До нас навіть не зверталася Олена Щербань. Не те, щоб ми щось забороняли, бо вона навіть не зверталася. Ми дізналися із соцмереж, що вона планує якийсь масовий захід. Їх ми хоча б мінімум за п’ять днів погоджуємо. Сховищ на території її будинку і навіть десь поряд немає. А якби навіть і були, таку кількість людей, як вона завжди запрошувала, не має куди сховати. Це перше. По-друге, Олена Щербань навіть не є фізичною особою підприємцем, щоб збирати гроші чи заробляти на цьому. Поліція буде там присутня, буде фіксувати, якщо будуть порушення", - каже голова Опішнянської громади Микола Різник.
"Борщик у глиняному горщику": що кажуть про фестиваль у громаді та організаторка
Гості фестивалю у 2021 році. Суспільне Полтава

Востаннє фестиваль проводили 2021-го року. На захід з’їжджалися гості з різних областей України. Там варили понад 80 видів борщів.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок