Відновлення централізованого водопостачання на Криворіжжі після руйнування Каховської ГЕС: які села вже з послугою

Відновлення централізованого водопостачання на Криворіжжі після руйнування Каховської ГЕС: які села вже з послугою

водопостачання на Криворіжжі
Фото: Суспільне Дніпро

До жителів сіл та громад Криворізького району Дніпропетровщини поступово повертається централізоване водопостачання, без якого вони опинилися внаслідок руйнування Каховської ГЕС військами РФ.

Про це в ефірі марафону "Суспільне. Спротив" 10 серпня повідомив начальник Криворізької райвійськадміністрації Євген Ситниченко.

За його словами, вода з'явилася вже у частини жителів сіл Мар’янське (Мар’янське-2), Грушівка, Усть-Кам'янка.

"З 14-15 серпня запускатиметься централізовано вода на Апостолівську громаду. Там нині проходять фільтраційні роботи, йде наповнення системи. На території Кривого Рогу та решти району вода також є: де частково, де з обмеженнями: зі зниженим тиском або погодинно за графіком. Але вже з понеділка (14 серпня — ред.) завдяки двом реалізованим проєктам збільшується потроху тиск води для громад", — розповів посадовець.

Євген Ситниченко зазначив: найближчим часом вода з'явиться в Апостолівській, Софіївській та Вакулівській громадах. Також очікують, коли запуститься основний експериментальний державний проєкт — магістральний водопровід, який забезпечуватиме стовідстокову потребу води усього району, міста та всієї промисловості. У серпні вже очікують на запуск першої гілки водогону.

Наразі, каже начальник Криворізької РВА, у громадах продовжується забезпечення жителів питною та технічною водою. В Апостоловому, селах Кам’янка та Михайло-Заводське встановлені очисні станції.

Потреба району у воді, зазначив Ситниченко, 300 тисяч кубів на добу.

Що відомо про руйнування військами РФ Каховської ГЕС

  • Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.
  • Через руйнування військами РФ Каховської ГЕС 6 червня частина Дніпропетровщини залишилася без води, зокрема в Нікопольському та Криворізькому районах.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок