Норвезький футболіст розірвав контракт з російським клубом через атаку дронів на Москву. На нього хочуть подати до суду

Норвезький футболіст розірвав контракт з російським клубом через атаку дронів на Москву. На нього хочуть подати до суду

Норвезький футболіст розірвав контракт з російським клубом через атаку дронів на Москву. На нього хочуть подати до суду
Матіас Норманн. Фото: AP Photos

Футболіст повернувся до виступів у Росії під час повномасштабного вторгнення в Україну, але тепер хоче залишити країну.

Півзахисник збірної Норвегії Матіас Норманн розірвав контракт з російським клубом "Дінамо" Москва через атаку дронів на столицю Росії. Про це повідомляє норвезьке видання Nettavisen.

Норманн виступає у чемпіонаті Росії з початку 2019 року, його першим клубом став "Ростов". У сезоні 2021/22 норвезький півзахисник залишив Росію для сезону оренди в англійському "Норвічі".

Після завершення оренди в англійському клубі, що сталося після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Норманн повернувся до "Ростова". Однак продовжив кар'єру в іншому російському клубі - його орендувало "Дінамо" Москва.

Початок нового сезону в Росії Норманн також розпочав в "Дінамо". Однак тепер взагалі хоче залишити Росію та вже розірвав контракт з московським клубом.

Що відомо про ситуацію норвезького футболіста?

  • На початку липня юристи Норманна направили листи російським клубам, у якому пояснили, що хочуть розриву контракту. Причиною стало "посилене відчуття страху" через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
  • А ось на початку серпня представники "Дінамо" Москва повідомили, що Норманн розриває контракт з їхнім клубом щодо виступів в оренді. Норвезьке видання повідомляє, що причиною стала атака дронів на Москву, що відбулося поруч із місцем проживання футболіста.
  • Норманн залишив межі Росії. Натомість "Дінамо" Москва та "Ростов", якому досі належать права на футболіста до середини 2025-го, планують подати на нього в суд.
  • Водночас, випадок Норманна підлягає регулюванню відповідно до трансферного правила ФІФА, яке було сформоване через повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Воно передбачає, що гравцям, які виступають в російських клубах, дозволено призупиняти термін дії контрактів, якщо вони були заключені ще до початку війни.

Хто такий Матіас Норманн?

  • 27-річний півзахисник збірної Норвегії.
  • Норманн розпочав кар'єру у норвезькому "Буде-Глімті", також виступав там за "Мольде".
  • Перед тим, як переїхати до Росії, Норманн грав за резервну команду англійського "Брайтона" - 15 матчів в усіх турнірах.
  • За збірну Норвегії Норманн провів 12 поєдинків. При цьому, після початку повномасштабного вторгнення головний тренер норвезької команди Столе Сольбаккен припинив викликати гравця - саме через його повернення до Росії.
На початок