Байден проситиме у Конгресу додаткові $25 млрд, частина з них — на допомогу Україні — ЗМІ

Байден проситиме у Конгресу додаткові $25 млрд, частина з них — на допомогу Україні — ЗМІ

Важливо
Байден
Президент США Джо Байден. Фото: УНІАН

Президент США Джо Байден має намір подати до Конгресу запит на додаткове фінансування у розмірі щонайменше 25 мільярдів доларів. Очікується, що звернення Білий дім оприлюднить 10 серпня.

Як повідомляє Bloomberg з посиланням на поінформоване джерело, додатковий запит включатиме приблизно 12 мільярдів доларів на ліквідацію наслідків стихійних лих і 13 мільярдів доларів на оборону, включаючи допомогу Україні.

Politico з посиланнями на власні джерела пише, що адміністрація Байдена оприлюднить своє звернення щодо мільярдів доларів додаткових коштів 10 серпня.

Обидва видання зазначають, що заклик збільшити фінансування для допомоги Україні під час її контрнаступу, безсумнівно, посилить і без того напружену боротьбу щодо державного фінансування США. Консерватори у Конгресі скептично ставляться до отримання додаткових пакетів допомоги без повного звіту про те, як розподілялася попередня допомога.

Державне фінансування США припиниться 30 вересня, і бюджетні комітети Палати представників і Сенату передбачають включення коштів для України, Тайваню та допомоги постраждалим від стихійних лих у короткостроковий план витрат.

Однак реалізація цього плану може бути складною без значної двопартійної співпраці. Це особливо відчутно в Палаті представників, де республіканці мають незначну більшість, а деякі консерватори продовжують виступати проти будь-якого тимчасового рішення фінансування, яке не передбачає значних скорочень витрат або пріоритетів політики Республіканської партії.

На початок