У реабілітаційному центрі Superhumans провели екскурсію на кріслах колісних

У реабілітаційному центрі Superhumans провели екскурсію на кріслах колісних

У реабілітаційному центрі Superhumans провели екскурсію на кріслах колісних
Екскурсія у центрі Superhumans на кріслах колісних. Фото: Суспільне Львів

У Superhumans центрі провели екскурсію на кріслах колісних для рестораторів, готельєрів та власників різного виду бізнесу. Під час екскурсії центром її учасники мали подолати 3 поверхи ліфтом, проїхати у важкодоступних для людини у кріслі місцях.

Як розповіла виконавча директорка центру Ольга Руднєва, такі заходи – це можливість привернути увагу до облаштування простору міст та сіл для пересування людей на кріслах колісних.

Спершу учасникам екскурсії розповіли, як керувати кріслом колісним і наголосили, що саме так правильно його називати. Сісти на деякий час у нього та взяти участь у такому експерименті зголосились представники ресторанних мереж, готелів, логістичних, торговельних компаній та чиновники.

Під час екскурсії учасники спілкувалися із пацієнтами центру. Це хлопці та дівчата, які мають різні ампутації, хтось ще на кріслі колісному, а дехто вчиться ходити на новому протезі. У Руслана Гілязова із Полтавщини — подвійна ампутація після поранення під Бахмутом. Наразі він чекає на протезування.

"По місту де-не-де немає з тротуару, на дорогу немає з’їзду. І деколи в магазинах не дуже комфортно зроблено, щоб комфортно заїхати. Потрібно якось думати за тих людей, які були на передовій, які отримали поранення, щоб для них було комфортно пересуватися по місту і в інших організаціях або закладах", – каже пацієнт центру.

Майже дві години у кріслі колісному провів менеджер з продажів однієї із львівських готельних мереж Олег Метельський. За його словами, нові будівлі уже зводять з дотриманням стандартів доступності.

"Ми остаточно зрозуміли, що ця проблема є нагальною ще в кінці минулого року і почали це робити цього року. Номери вже підготували, вони вже є. А є ще деякі питання із будівлею, які будуть вирішені найближчим часом", – каже Олег Метельський.

За словами виконавчої директорки Superhumans центру Ольги Руднєвої, так у реабілітаційному центрі хотіли привернути увагу присутніх до облаштування простору міст та сіл для пересування людей на кріслах колісних.

"Почнімо із лікарень. Я знаю, що це звучить дуже дивно, але лікарні не всі доступні, школи не всі доступні. Бо ми успадкували це ще від радянщини. Це дуже великі інвестиції, переоблаштувати стару будівлю і зробити її безбар’єрною – це дуже-дуже дорого. Відповідно, це частина, яку має робити держава. А є речі, які вже треба будувати нормально. Це бізнес-центри, робочі місця, це те, що може робити бізнес", – пояснює Ольга Руднєва.

За її словами, це перша така екскурсія для представників бізнесу та влади. Планують проводити їх і надалі.

На початок