Куди дзвонити, якщо людина тоне: рятувальники провели рейд на пляжі у Чернігові та нагадали людям про правила

Куди дзвонити, якщо людина тоне: рятувальники провели рейд на пляжі у Чернігові та нагадали людям про правила

Куди дзвонити, якщо людина тоне: рятувальники провели рейд на пляжі у Чернігові та нагадали людям про правила
ФОТО: Суспільне Чернігів

Не купатися в стані алкогольного сп’яніння та одразу після їжі, не відпускати дітей самих на водойму та одягати на них плавальні засоби, телефонувати "101", якщо потрібна допомога. Про це 9 серпня у Чернігові рятувальники нагадували відпочивальникам на пляжі "Золотий берег".

За словами головного інспектора відділу ДСНС в області Євгена Сердюка, від початку року на Чернігівщині потонули 47 людей. Лише за минулі вихідні було п'ять смертей на воді, троє загиблих – підлітки.

Головний інспектор відділу ДСНС в області Євген Сердюк
Головний інспектор відділу ДСНС в області Євген Сердюк. ФОТО: Суспільне Чернігів

Як виявилось під час рейду, більшість відпочивальників не знають, за яким номером треба телефонувати, якщо людина потребує допомоги.

Про те, що у таких випадках треба набирати "101", не знав, каже відпочивальник Микола Литвиненко. Тому вважає, що подібні профілактичні бесіди потрібні.

Відпочивальник Микола Литвиненко
Відпочивальник Микола Литвиненко. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Тому, що я реально думав, що 102 номер. А тут, бачите, 101 сказали. Тому я для себе помітив, наприклад".

Після роз’яснень Євген Сердюк роздає всім листівки – з нагадуванням про те, чого не варто робити під час відпочинку на воді. Каже: рятувальники проводять такі заходи щотижня.

Рятувальники роздають листівки з нагадуванням відпочивальникам
Рятувальники роздають листівки з нагадуванням відпочивальникам. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Особливо минулі вихідні були дуже спекотними, ми працювали в посиленому режимі в суботу і неділю. Проводили інформаційно-роз’яснювальні бесіди з відпочивальниками на водних об’єктах. Особливу увагу приділяли батькам, бо було дуже багато таких випадків, що ми підходимо до дітлахів, питаємо, чи ви самі, чи ви з батьками. Було багато випадків, що вони перебували саме самі".

За словами Євгена Сердюка, минулими вихідними в області потонули п’ятеро людей. Серед них – троє підлітків. На пляжі він запитує у дітей, чи знають вони правила поведінки на воді. Виявилося — дещо знають.

Відпочивальниця Валерія Максименко
Відпочивальниця Валерія Максименко. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Не можна заходити дуже глибоко, треба десь по пояс, ось так. Треба бути під наглядом батьків або старших", — каже Валерія Максименко.

Дорослим нагадують про інше.

Рятувальники розмовляють з людьми на пляжі
Рятувальники розмовляють з людьми на пляжі. ФОТО: Суспільне Чернігів

"В стані алкогольного сп’яніння у воду заходити забороняється, після прийому їжі також забороняється заходити у воду. Стрибати з обривів, пірсів також забороняється, бо ви не знаєте, яка небезпека чатує вас внизу".

Детальніше у сюжеті:

На початок