УАФ анонсувала закінчення співпраці з Луїсом Кортесом та визначила головного кандидата на роботу з жіночою збірною

УАФ анонсувала закінчення співпраці з Луїсом Кортесом та визначила головного кандидата на роботу з жіночою збірною

Офiцiйно
УАФ анонсувала закінчення співпраці з Луїсом Кортесом та визначила головного кандидата на роботу з жіночою збірною
Луїс Кортес на чолі збірної України. Фото: УАФ

У дебютному розіграші Ліги націй українки гратимуть з новим тренером.

Українська асоціація футболу підтвердила, що іспанець Луїс Кортес не продовжуватиме роботу на чолі жіночої збірної України. Відповідне оголошення вийшло на офіційному сайті організації.

Кортес, переможець жіночої Ліги чемпіонів з "Барселоною", обійняв посаду головного тренера збірної в листопаді 2021 року. Його контракт був розрахований до кінця серпня 2023-го.

Іспанець залишився на посаді після початку повномасштабного російського вторгнення до України. Під його керівництвом "синьо-жовті" дограли кваліфікаційний турнір ЧС-2023, закінчивши його на третій сходинці в групі.

Проте у серпні Кортес висловив бажання завершити роботу зі збірною. У публікації в соцмережах іспанець зазначив, що російське вторгнення позначилося на його амбіціях у команді.

"Ніхто не пояснював мені, як втекти від війни, як бути тренером країни, що воює, чи як впоратися з усіма ситуаціями, в яких нам довелося жити відтоді, як почалася війна. Але я робив усе, що міг, намагаючись допомогти з першого дня до останнього", — пояснював Кортес.

Що вирішили в УАФ?

В Асоціації повідомили, що отримали від Кортеса офіційний лист із наміром звільнити посаду після закінчення контракту.

"Настав час оголосити, що 31 серпня 2023 року я вирішив завершити мій контракт з Українською асоціацією футболу й закінчити роботу головним тренером жіночої збірної України. [...] Я пішов із болем, що не міг грати домашні матчі в Україні, але переконаний, що невдовзі в країні з'явиться можливість для глядачів відвідувати стадіони й підтримувати, зокрема, жіночу збірну. І я душею буду там", — йдеться у зверненні.

Водночас у збірній вже попередньо визначилися з кандидатурою майбутнього наступника іспанця. На засіданні Комітету жіночого футболу УАФ у середу, 9 серпня, Виконкому радили затвердити на посаді Володимира Пятенка.

Пятенко, колишній тренер чоловічих донецького "Металурга" та столичної "Оболоні-Бровар", має досвід роботи в жіночій команді "Динамо". У сезоні 2022/23 кияни під його керівництвом посіли сьоме місце в чемпіонаті України.

Тренер
Володимир Пятенко на чолі "Динамо". Facebook / fcdynamoua

Жіноча збірна України: що далі

  • У вересні на "синьо-жовтих" очікує перший в історії розіграш жіночої Ліги націй УЄФА.
  • 22 вересня українки в першому турі Ліги В проведуть номінально домашній матч із Сербією на стадіоні в польському Старогарді-Ґданському.
  • До однієї групи з Україною та Сербією також увійшли Польща та Греція. Груповий турнір триватиме до 5 грудня.

Календар матчів України в жіночій Лізі націй

  • П'ятниця, 22 вересня. Україна — Сербія
  • Вівторок, 26 вересня. Польща — Україна
  • П'ятниця, 27 жовтня. Греція — Україна
  • Вівторок, 31 жовтня. Україна — Греція
  • П'ятниця, 1 грудня. Україна — Польща
  • Вівторок, 5 грудня. Сербія — Україна
На початок