Не знав, що у пакеті і не торкався його: нардеп Гунько прокоментував підозру в отриманні 85 тисяч доларів хабаря

Не знав, що у пакеті і не торкався його: нардеп Гунько прокоментував підозру в отриманні 85 тисяч доларів хабаря

Ексклюзивно
Не знав, що у пакеті і не торкався його: нардеп Гунько прокоментував підозру в отриманні 85 тисяч доларів хабаря
ФОТО: НАБУ

Не знав, що у пакеті, і не торкався його. Народний депутат за 208 округом на Чернігівщині Анатолій Гунько, якому оголосили про підозру в отриманні 85 тисяч доларів хабаря, говорить, що це була провокація і пов’язує її з тим, що працює над конституційним законопроєктом про позбавлення мандатів депутатів ОПЗЖ. З ким саме зустрічався Гунько, коли в кабінеті з’явилися правоохоронці, та про яких саме спільників писала САП, нардеп розповів в інтерв’ю Суспільному.

Розкажіть свою версію подій 8 серпня

Дуже проста історія. На відео ви бачили, я і читав, і є в статтях, що вчора написали, що я очолюю ТСК Академії аграрних наук. Як народний депутат я її створив, я її очолював. ТСК вже майже рік діє. Стенограми будуть пізніше: як ТСК велося, що всі дії були направлені лише на поборення корупції в НААН.

Нічого такого (факту того, що Гунько взяв гроші, — ред.) не було. Вчора навіть на відео було видно, що людина сіла за столом, і під столом у неї стояв пакет. Я не торкався до пакета, що в пакеті — я не знав і не бачив. Я це напряму заявив під протокол, під відео, моїх відбитків не було.

Кошти мічені, я не торкався грошей. Тобто фактично я не отримав ніякого хабаря.

Прийшла людина, сіла в кабінет, поставила під стіл пакет, і потім, як сказали працівники НАБУ, це були кошти. Жодних моїх відбитків на цьому немає. Я нічого не тримав.

Нардеп Гунько прокоментував підозру в отриманні 85 тисяч доларів хабаря
Слідчі дії в кабінеті Анатолія Гунька 8 серпня. ФОТО: Цензор. Нет

З якою людиною ви тоді зустрічалися?

Це була людина з Миколаївської області — аграрій, якого я бачив два рази в житті, який втратив свої землі на Миколаївщині, і хотів працювати десь ближче, де є земля. Оскільки ми постійно на кожному ТСК вказуємо, що землі Академії наук не використовуються рентабельно й таке інше, то до мене прийшов знайомий і каже: "Будь ласка, ще підприємства, працюйте, договори, будь ласка, щоб вони були". Тим більше, закон, який ми прийняли нещодавно, 7588, про те, що державні землі можна здавати в оренду. Причому землі здаються в оренду на прозорому аукціоні, через Prozorro лише. Впливати на це я точно не міг. Ніяким чином абсолютно.

А як звати його, можете сказати?

Михайло. Все, що знаю, це звати його Михайло. Прізвище не знаю. Ну, я перш ніж побачив якісь підозри, тому може що не розголошувати таємницю слідства, я не знаю. Хоча учора таємниця слідства була розголошена повністю працівниками НАБУ і СБУ, коли фотографії виклали вже вони ще під час цього. Але я не хочу цього робити, не хочу порушити закон.

Тобто, ви вважаєте цю справу провокацією?

Провокація, зведення рахунків, можна це як завгодно розцінювати. Це так само, як я до вас зайду в будинок — хочу вас щось запитати, чи в офіс. Хочу у вас проконсультуватися. Ви заходите, я заходжу до вас з сумкою якоюсь. І потім кажуть, що це вам хабар. Якби там була мова, хоча б, коли ми сиділи за столом, про гроші, про суми якісь — цього нічого не було.

Як Ви думаєте, хто за цим стоїть?

Я це пов'язую дуже просто. Я вже, починаючи з квітня, працюю як юрист над конституційним законопроєктом позбавлення повноважень депутатів ОПЗЖ. І я вийшов на фінальну стадію по цьому законопроєкту. Я подав навіть в апарат Верховної Ради запити депутатські, буквально три тижні тому. Уже чіткі, розібралися чітко, де що як, і зробили конституційний законопроєкт. І він був поданий вчора. А запити були раніше. Вчора він був зареєстрований, поданий. Маємо те, що маємо.

У повідомленні САП ідеться про те, що підозру готують також для ваших спільників. Хто вони?

Там був мій помічник один, який як юрист готував нормативну базу, договірну базу співпраці для підприємств. Тобто фактично для того, щоб підприємства не працювали там в свій збиток, а він по структурі показував цю нормативну базу. А інший, це який був знайомим із цим аграрієм, який був з ним і прийшов до мене першого разу. Я тільки бачу цих, вони в мене в підозрі прописані, ці дві людини, не більше не менше. Але взагалі не зрозуміла їх роль, особливо юриста, які надав офіційно договір, проєкт договору, на флешці.

Вчора президент Зеленський у вечірньому зверненні сказав, що на державних посадах чи нардепами точно не будуть ті, хто працює собі «на кишеню», а не заради України. Чи розцінюєте ви ці слова на свою адресу?

Я з повагою ставлюся до президента України, знаючи, як він напружено працює. Звичайно, це могли бути слова на мою адресу, але ви розумієте, що я не був ні на Мальдівах, ніде. Я всю війну, з першого дня, працюю на окрузі, на Чернігівщині, працюю в Раді. І тому, якби, те, що я взяв хабар — це має бути доведено судом.

Тому що, ну, я повторюю вкотре, що це була чисто провокація хабаря, коли я навіть не торкався до того, що там було в мене під столом.

Нагадаємо, 8 серпня народного депутата України та двох його спільників викрили за підозрою в отриманні 85 тисяч доларів хабаря. Як ми писали раніше, джерела Суспільного в правоохоронних органах повідомили, що це нардеп за 208 округом на Чернігівщині від "Слуги народу" Анатолій Гунько. Як ідеться в повідомленні Служби безпеки України, нардеп разом зі спільниками отримали першу частину грошей, а саме — 85 тисяч доларів. За ці гроші Гунько обіцяв бізнесмену забезпечити надання в обробіток державних земельних ділянок Національної академії аграрних наук України.

Анатолія Гунька пов’язували із рядом скандалів довкола ДП "Іванівка", що в Борзнянській громаді Ніжинського району на території 208-го виборчого округу, за яким і обирався Гунько. Зокрема, в ході одного з них він написав депутатське звернення, і це діяння суд визнав як правопорушення, пов’язане з корупцією. При цьому, Гунько створив у парламенті ТСК з розслідування корупції в НААН України. Відповідна постанова є на сайті Верховної Ради України і, згідно з документом, нардеп є головою комісії.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок