Громадських захисників Нарімана Джеляла та братів Ахтемових не пускають до них у СІЗО

Громадських захисників Нарімана Джеляла та братів Ахтемових не пускають до них у СІЗО

Громадських захисників Нарімана Джеляла та братів Ахтемових не пускають до них у СІЗО
Наріман Джелялов та брати Ахтемови. Кримська солідарність

Жінок незаконно засуджених РФ кримських татар Нарімана Джеляла, Асана та Азіза Ахтемових до 17, 15 та 13 років відповідно, перестали пускати до них у СІЗО. Левіза Джелялова, Репіка та Аділє Ахтемові представляють інтереси чоловіків в суді як громадські захисники разом з адвокатами.

Про це повідомляє громадське об'єднання "Кримська солідарність".

Левіза Джелялова зазначила, що судовий розгляд все ще не закінчено – сторона захисту та обвинувачені збираються направити касаційну скаргу. Отже, громадські захисники можуть приходити до Джеляла і Ахтемових, оскільки «вони все ще потребують захисту».

"Це дуже смішно, майже анекдот. Коли ми прийшли до чоловіків, нам у спецвідділі виписали вимоги, дали перепустки, щоб ми зайшли до СІЗО. У черговій частині нас добре знають. Знають, що відбулася апеляція. Ми простояли близько години, — розповідає Левіза Джелялова. — Потім до нас виходить черговий із жінкою та кажуть: "Ми вас не пропустимо. Зараз зателефонували зі спецвідділу та сказали, що вас пропускати не можна". Хоча в нас були всі потрібні документи, а до повноважень чергових не входить вирішувати, кого пропускати, а кого ні, нас все ж таки не пустили".

Дружина заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу стверджує, що вони повернулися до адміністративної будівлі, зайшли до спецвідділу, але їм так і не показали документ, згідно з яким не можна заходити.

"Дівчата у канцелярії дуже тісно спілкуються зі співробітниками Верховного суду. Ми підозрюємо, що їм швидко, через месенджер, скинули погану, криву ксерокопію з рішенням суду першої інстанції, причому без мотивувальної частини швидко завірили мокрими печатками, і на підставі цього документа нас не пустили. Але нам його так і не показали... Усі вони розуміють, що це неофіційний документ, аргументів вони не мають, але є установка — не пускати", – додала Джелялова.

Що відомо про Нарімана Джелялова та братів Ахтемових

  • 3 і 4 вересня в Сімферополі та в Євпаторії затримали п'ятьох кримських татар — підприємця Ельдара Одаманова, братів Азіза і Асана Ахтемова, Шевкета Усеінова і заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова за підозрою в підриві газопроводу в селі Перевальному.
  • 6 вересня окупаційний "суд" відправив під арешт затриманих кримських татар.
  • 22 вересня Наріману Джелялову посилили звинувачення, перекваліфікувавши його на диверсію у складі організованої групи, що карається позбавленням волі від 12 до 20 років. Крім того, його звинувачують у незаконному придбанні, передачі, зберіганні вибухових речовин у складі організованої групи.
  • 8 листопада Наріману Джелялову висунули нові звинувачення –  у "контрабанді вибухового пристрою".
  • 3 грудня окупаційний суд у Криму відхилив апеляцію на арешт Нарімана Джелялова.
  • Дружини Нарімана Джеляла та братів Ахтемових опублікували лист із проханням підтримати політв'язнів.
  • У п'ятницю, 28 липня, Третій апеляційний суд загальної юрисдикції міста Сочі залишив у силі вирок кримським татарам та посилив умови їх утримання. Тепер перші три роки свого терміну вони мають провести у в'язниці. Два роки вони вже відбули у СІЗО, у в'язниці їм залишився рік.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок