Залишив роботу у Варшаві та пішов захищати країну: у Львові проходить лікування 21-річний воїн

Залишив роботу у Варшаві та пішов захищати країну: у Львові проходить лікування 21-річний воїн

Залишив роботу у Варшаві та пішов захищати країну: у Львові проходить лікування 21-річний воїн
Перше ТМО Львова

У 2022 році 19-річний Стас Ткаченко з Ковеля жив та працював у Польщі. Коли почалася повномасштабна війна, повернувся в Україну, щоб воювати пліч-о-пліч з друзями з полку "Азов". Під час контрнаступальних дій під Бахмутом юнак отримав важке поранення. Зараз готується до операції у реабілітаційному центрі "Незламні".

Більше про історію хлопця розповіли у Першому ТМО Львова.

Спершу Стас пішов служити у тероборону. Перший бойовий досвід юнак отримав у складі бригади спеціального призначення імені Івана Богуна — в боях за Херсонщину. А згодом перевівся до 3 окремої штурмової бригади, кістяк якої склали ветерани “Азову”. Військовий став командиром гранатометного відділення. Під час контрнаступальних дій на Бахмутському напрямку в червні 2023 року захисник отримав важке поранення.

"Ми штурмували та були в тісному контакті з ворогом. Я почув, що побратим — 300-йПоранений. Пішов йому на допомогу і вмить — куля прилітає мені прямо в ногу. Почалася масивна кровотеча. Я в стані шоку на автоматі наклав собі турнікет. Біль був страшний, а моя спроба встати на ноги провалилась. Хлопці продовжували тримати контакт з ворогом, а я повз на чотирьох до точки евакуації. Це було найважче, бо поранена нога постійно за щось чіплялась, а через біль я заледве не втрачав свідомість", — пригадує Стас Ткаченко.

Стас Ткаченко у центрі "Незламні"
Стас Ткаченко у центрі "Незламні". Перше ТМО Львова

Військового разом з пораненими побратимами доправили до Дніпра. Там його стан стабілізували і відправили далі — на Львів.

“Хлопець поступив до нас з багатоуламковими переломами двох кісток гомілки та з наскрізною кульовою раною. Першим нашим кроком було загоєння рани, аби провести реконструктивну операцію на великій гомілковій кістці та уникнути інфекції. Паралельно ми виконали втручання по реконструкції малої гомілкової кістки та зафіксували її апаратом зовнішньої фіксації” — каже травматолог центру "Незламні" Микола Блиндюк.

Рана вже загоїлася. Тепер хлопець готується до складної реконструктивної операції. Після цього на нього чекає тривала реабілітація. Стас додає, обов'язково повернеться на фронт і помстися за загиблих друзів.

На початок