Польща вдвічі збільшить кількість військових на кордоні з Білоруссю

Польща вдвічі збільшить кількість військових на кордоні з Білоруссю

Польські військові. Фото: Twitter Маріуша Блащака
Польські військові. Фото: Twitter / Маріуш Блащак

Заступник міністра внутрішніх справ Польщі Мацей Вонсік заявив, що до кордону із Білоруссю планують відправити ще дві тисячі військових.

Про це повідомляє Польське агентство новин.

За словами посадовця, нині кордон обороняють близько двох тисяч бійців, однак головнокомандувач Прикордонної служби Польщі звернувся з проханням про додаткову тисячу військових.

"Це буде посилення не на тисячу, а на дві тисячі солдатів. Таке рішення ухвалили на Комітеті безпеки, таке рішення ухвалив міністр оборони Маріуш Блащак", — зазначив Вонсік.

Як додав заступник глави польського МВС, солдати прибудуть на кордон протягом наступних двох тижнів і допомагатимуть прикордонникам у Підляському та в Люблінському воєводствах.

Напруга на кордоні Польщі та Білорусі

Польські прикордонники та поліцейські 4 серпня 2021 року затримали 62 нелегальних мігрантів, які потрапили до Польщі із Білорусі. За незаконний перетин польсько-білоруського кордону тоді було затримано 50 громадян Іраку, 11 громадян Ірану та 1 громадянина Камеруну. Також правоохоронці затримали українця, який намагався "забрати" кількох іноземців.

24 серпня 2021 року міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що Польща планує побудувати огорожу заввишки 2,5 метри на кордоні з Білоруссю.

Наприкінці січня 2022 року Польща розпочала будівництво огорожі на кордоні з Білоруссю. Тоді повідомили, що вздовж кордону зведуть стіну завдовжки 186 кілометрів, аби стримувати мігрантські потоки. Нове загородження мало загальну довжину 186 км та висоту 5,5 м.

У жовтні минулого року Польща добудувала стіну на кордоні з Білоруссю завдовжки 187 кілометрів. Висота побудованої "стіни" — 5,5 м. Огородження зроблено зі сталевих панелей висотою 4,5 м з колючим дротом нагорі.

1 травня речниця Прикордонної служби Польщі Анна Міхальська повідомляла, що країна завершує монтувати електронне загородження на кордоні з Білоруссю. За інформацією речниці, вже встановили 206 км електробар'єру, залишилося це зробити на ділянці 150 м, але заважають погодні умови.

Що відомо про ПВК "Вагнер" у Білорусі

У Польщі стали ще більше посилювати кордон із Білоруссю після того, як туди стали переміщуватися найманці ПВК "Вагнер". На початку липня на кордон відправили 500 поліцейських.

Після невдалого заколоту 23-24 червня 2023 року між Пригожиним та невизнаним президентом Білорусі Олександром Лукашенком була домовленість про переміщення "вагнерівців" на територію РБ.

Речник ДПСУ Андрій Демченко вказав, що ПВК "Вагнер" у Білорусі можуть використати для провокацій. Лукашенко заявляв, що найманці хочуть на "екскурсію до Варшави та Жешува".

Президент Польщі Анджей Дуда вказав, що група досвідчених у боях і добре навчених солдатів, як от найманці ПВК "Вагнер", що нараховує можливо кілька тисяч, завжди становить потенційну небезпеку.

На початок