На оптико-механічному заводі у Московській області стався вибух. Що відомо

На оптико-механічному заводі у Московській області стався вибух. Що відомо

Оновлюється
На оптико-механічному заводі у Московській області стався вибух. Що відомо
Вибух на Загорському оптико-механічному заводі у Московській області, фото: Telegram/Сергиев Посад

На Загорському оптико-механічному заводі у місті Сергієв Посад Московської області зранку 9 серпня пролунав вибух. Місцева влада та екстрені служби РФ заявляють, що аварія сталася через "порушення технологічних процесів". Унаслідок вибуху постраждали десятки людей, є жертва. Зазначається, що рятувальникам знадобиться 12 годин, щоб розібрати завали, під якими можуть бути люди.

Про інцидент повідомив глава Сергієво-Посадського міського округу Дмитро Акулов.

У міській адміністрації згодом повідомили, що оголошена тотальна евакуація з усіх будівель та цехів заводу.

Губернатор Московської області Андрій Воробйов своєю чергою виїхав на місце інциденту.

Російські ЗМІ із посиланням на екстрені служби пишуть, що вибух нібито стався в ангарі з піротехнікою. Причиною називають людський фактор.

Станом на 12 годину за місцевим часом відомо про 16 постраждалих: їм надається медична допомога.

Згодом губернатор Московської області Воробйов повідомив про 31 постраждалих. Серед них троє перебувають у важкому стані у реанімації. Загалом шпиталізували 19 людей.

Як пише Воробйов, на місці триває розбір завалів. У житлових будинках навколо заводу внаслідок вибуху повибивало шибки. Також частково пошкоджений спортивний комплекс "Луч".

Станом на 13 годину за місцевим часом адміністрація міста Сергієв Посад повідомляє про 38 постраждалих: п'ятеро перебувають у реанімації з опіками.

Пошкоджені також близько 20 багатоквартирних будинків.

Станом на 14 годину за місцевим часом Воробйов повідомив, що до лікарні були доставлені 43 людини. Шестеро з них у реанімації з опіками та черепно-мозковими травмами.

Під завалами, за його словами, можуть перебувати до 5 людей.

У коментарі журналістам Воробйов заявив, що версія про атаку безпілотника на завод наразі оперативними службами не підтверджується.

Також губернатор сказав, що Загорський завод попри свою назву вже давно не виробляє оптичні прилади, а переважно займається виробництвом піротехніки.

У Слідчому комітеті Російської Федерації повідомили, що відкрили кримінальну справу щодо порушення вимог промислової безпеки.

Губернатор Московської області Андрій Воробйов заявив, що рятувальникам знадобиться близько 12 години, щоб розібрати завали.

"Там ще можуть залишатися люди, трьох вже витягли — їхній стан лікарі оцінюють як важкий. На місці працюють майже 160 рятувальників, а також силові відомства — з'ясувати точні причини вибуху", — сказав він.

За словами чиновника, загалом до медиків звернулися 56 людей: 30 зараз у стаціонарі, шестеро з них – у реанімації. Ще 26 людей зверталися до травмпункту, але госпіталізація їм не знадобилася.

Воробйов також повідомив, що внаслідок вибуху постраждали 38 багатоквартирних будинків, кілька автомобілів, дві школи, спорткомплекс та магазин.

В адміністрації міста Сергієв Посад вказали, що одна із постраждалих, жінка 1978 року, яка працювала в одному з цехів, померла від важких травм у реанімації.

Загорський оптико-механічний завод — підприємство, що займається розробкою і виробництвом оптико-механічних і оптико-електронних приладів. Завод входить до складу холдингу "Швабе".

Як пише ресурс, що спеціалізується на ливарних заводах Росії, Загорський завод є одним основних російських розробників та виробників приладів спостереження, зокрема біноклів, монокулярів та прицілів.

Холдинг "Швабе" перебуває під управлінням російської державної корпорації "Ростех", яка націлена на сприяння розробці, виробництву та експорту високотехнологічної промислової продукції як цивільного, так і військового призначення.

На початок