У ставку на Київщині виявили артилерійські боєприпаси

У ставку на Київщині виявили артилерійські боєприпаси

У Вишгородському районі на Київщині із дна ставка дістали артилерійські снаряди
Водолази-піротехніки ДСНС обстежують водойму на Київщині, 8 серпня, 2023 р. Фото: Мобільний рятувальний центр швидкого реагування ДСНС/Facebook

У ставку поблизу села Литвинівка, що у Вишгородському районі на Київщині, водолази-піротехніки Держслужби з надзвичайних ситуацій виявили і підняли на поверхню артилерійські боєприпаси.

Про це повідомляє у Facebook Мобільний рятувальний центр швидкого реагування ДСНС України.

Подія сталася вдень 8 серпня. З проханням обстежити водойму до рятувальників звернулися місцеві жителі. Група підводного розмінування перевірила акваторію і дістала із дна ставка 11 одиниць артилерійських снарядів калібру 30 мм.

Рятувальники зазначають, що боєприпаси, що були у воді – особливо небезпечні, адже можуть вибухнути будь-якої хвилини.

Громадян закликають відпочивати у перевірених та дозволених місцях з дотриманням правил безпеки.

Що відомо про розмінування на Київщині

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій. Зокрема, 14 липня сапери знищували вибухонебезпечні предмети у Бориспільському районі.

Голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

Станом на середину червня 2023 року у Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Нині визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

На початок