Попри ризик війни, європейські трейдери зберігають газ в Україні – Reuters

Попри ризик війни, європейські трейдери зберігають газ в Україні – Reuters

Попри ризик війни, європейські трейдери зберігають газ в Україні – Reuters
Ілюстративне фото, АР

Європейські газові трейдери почали зберігати природний газ в Україні, щоб скористатися нижчими цінами та доступними потужностями, попри ризики, пов’язані з тривалою війною.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Після вторгнення Росії в Україну Європейський Союз прагнув збільшити обсяги зберігання газу, щоб компенсувати скорочення постачання з Росії, особливо в зимові місяці пікового попиту. Очікується, що країни ЄС досягнуть мети та заповнять свої сховища на 90% до 1 листопада. Станом на 7 серпня газосховища країн ЄС було заповнено на 87%.

Трейдери заявили — зберігання газу в Україні має комерційну логіку, щоб скористатися нижчими цінами вже зараз, а не під час майбутнього постачання газу.

У вересні газ із постачанням коштує 30 євро за мегават-годину порівняно з форвардними цінами на перший квартал 2024 року, які становлять 49 євро на нідерландському газовому ф'ючерсному ринку TTF. Чеська група EPH повідомила, що її рішення використати українське сховище також є ознакою довіри до країни.

"Нафтогаз" заявив, що іноземні клієнти можуть використати понад 10 млрд кубометрів сховищ місткістю близько 30 мільярдів кубометрів, переважно на заході далеко від лінії фронту.

Словацька державна компанія SPP, що постачає більшу частину словацького ринку частково російським газом, заявила, що розглядає можливість використання українських сховищ з огляду на те, що словацькі сховища вже заповнені на 90%.

Аналітичний центр Bruegel заявив минулого місяця, що Україна може збільшити місткість сховищ у Європі приблизно на 10%.

"Використання додаткових 100 ТВт-год потужностей, що є в Україні, покращить перспективи зими в Європі та довгоочікуване збільшення доходів України", — сказав Брейгель.

На початок