В якому стані поранені після обстрілу Покровська та яку допомогу їм надають у лікарнях Донеччини та Дніпра

В якому стані поранені після обстрілу Покровська та яку допомогу їм надають у лікарнях Донеччини та Дніпра

Допомога пораненим у лікарні Покровська Донецька область
Допомога пораненим у лікарні Покровська на Донеччині, 8 серпня 2023 рік. Фото: Суспільне Донбас

Під час обстрілу Покровська на Донеччині понад 85 людей отримали поранення. Це місцеві жителі, військові, рятувальники та поліцейські. Одні лікуються вдома, а частину поранених медики відправили до лікарень Покровська та Дніпра.

Журналісти Суспільного поспілкувалась з медиками обох міст, до яких привозили поранених з Покровська.

Як розповіла медична директорка Покровської клінічної лікарні інтенсивного лікування Вікторія Переяслова, до Покровської лікарні інтенсивного лікування відучора по допомогу звернулись 66 людей.

"Було госпіталізовано до лікарні 24 людини. В основному важкохворі. Такі, які не могли піти додому. Інші отримували допомогу і йшли додому. Шістьох людей вчора відправили до лікарень міста Дніпра. На сьогодні ще три людини відсортували з важких і ще трьох будемо відправляти", — розповіла Вікторія Переяслова.

Вікторія каже — допомагали рятувати поранених лікарі різних спеціальностей.

"Вся терапія прийшла, гінекологи. Всі, хто міг. Якщо хтось бачив щось, у нас тут вчора був апокаліпсис. Але ми витримали. Люди важкі. Взагалі це мінно-вибухові травми, це контузії, поранення кінцівок, органів грудної, черевної порожнини, це дуже важкі поранення. Морально і фізично дуже важко", — розказала Вікторія Переяслова.

Надання допомоги пораненим у Дніпрі

Лікар Сергій Риженко розповів, що поранених з Покровська приймають у лікарні Дніпра з третьої ранку. Наразі лікують шістьох пацієнтів.

"Це жіночка 61 рік, на жаль, не знаємо її ім'я. Вона поступила з дуже низьким гемоглобіном, і зараз їй переливається кров, близько двох літрів крові перелито. Два співробітники ДСНС. Вони мають теж важкі травми. Одному вже провели операцію на голові. Поки в комі. В другого проблема з легенями. І той пневмотораксПневмоторакс - це патологічне скупчення повітря в плевральній порожнині, що призводить до порушення вентиляційної функції легень та газообміну при диханні, який є, не дає йому змогу повністю дихати. Він готується на операцію. В нього тіло обпечене — понад 60 відсотків", — розповів про стан поранених лікар Сергій Риженко.

Журналісти Суспільного поспілкувались з пораненими під час обстрілів Покровська 7 липня. Історії командира добровольчого формування та поліцейського — далі у матеріалі.

Командир добровольчого формування "Покровськ-1" Михайло Кірсанов отримав контузію та осколкове поранення, чоловік зараз у лікарні.

Михайло розповів, що допомагав евакуювати людей після першого обстрілу.

"Винесли хлопчика з поломаною рукою. Виявили заблоковану людину. Потім піднялися на п’ятий поверх. Відкрили квартиру, там було двоє людей. Але вогонь вже перегородив нам путь. Тому ДСНС підігнали машину, і ми людей разом з ДСНС додолу спускали вниз", — розказав Кірсанов.

Михайло встиг вийти з будинку. Після поранення ще рятував людей, і лише потім звернувся до лікарні.

"Через хвилину другу пролунав другий вибух. Застав як раз на перехресті біля готелю, де воно влучило. Встиг впасти, але зачепило трошки", — каже Михайло Кірсанов.

Поранені стан люди обстріли ракети армія РФ Покровськ Донецька область
Поранений під час обстрілу командир добровольчого формування "Покровськ-1" Михайло Кірсанов. Фото: Суспільне Донбас

Ще один поранений у Покровську, це Володимир Нікулін — поліцейський з 30-річним сдосвідом. Напередодні його робочий день закінчився. Та коли почув вибух — одразу поїхав на допомогу.

"Допомагали працівникам швидкої вантажити в автомобілі постраждалих, надавали допомогу кому необхідно. В той час, коли ми там знаходились біля готелю Дружба, вже було чути звук ракети. Намагався впасти, однак потрапив осколок в спину, пробив легені. Зараз вже чекаю на операцію, щоб робили або тут, або в іншому місті", — розповів Нікулін.

Володимир розповів, що йому вже доводилось рятувати людей у напівоточеному Маріуполі.

"Той, хто направляв цю ракету в центр міста, знав, що там переважно цивільні. А той, хто другий раз бив по цьому місцю, злочинець вдвічі. Тому що він розумів, що будуть людям надавати допомогу", — сказав Володимир Нікулін.
Поранені стан люди обстріли ракети армія РФ Покровськ Донецька область
Поранений поліцейський Володимир Нікулін. Фото: Суспільне Донбас

Що відомо про обстріли Покровська та розбір завалів багатоквартирного будинку

У Покровську на Донеччині рятувальники завершили аварійно рятувальні роботи, а розбирати завали багатоквартирного будинку, який армія РФ обстріляла 7 серпня, будуть ще добу. Попередньо, загинули семеро людей, а 88 отримали травми та поранення, розповів Суспільному начальник МВА Сергій Добряк. Більшість поранених внаслідок подвійного ракетного удару по Покровську були на вулиці. Дві ракети поцілили у центральний район.

Серед поранених — 29 працівників поліції, 7 рятувальників та 2 дітей. За попередніми висновками, повідомили у прокуратурі, російські військові атакували місто ракетами "Іскандер".

У Покровську під час ракетного обстрілу РФ загинув боєць з Івано-Франківщини Ігор Суботяк та заступник начальника ДСНС Донеччини Андрій Омельченко.

За даними ДСНС, з місця розбору завалів вивезли 122 тонни будівельного сміття.

Жителям будинку у Покровську, куди поцілила перша ракета, надали прихисток у міському шелтері. Власники квартир, які пошкоджені або зруйновані отримають компенсації, а родинам загиблих виплатять по 100 тисяч гривень.

8 серпня у Покровську оголосили Днем жалоби за загиблими.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок