"Запорука відновлення — щоденна праця": реабілітація військових у Волинській обласній клінічній лікарні

"Запорука відновлення — щоденна праця": реабілітація військових у Волинській обласній клінічній лікарні

"Запорука відновлення — щоденна праця": реабілітація військових у Волинській обласній клінічній лікарні
Поранений боєць розробляє дрібну моторику рук у Волинській обласній клінічній лікарні, серпень 2023 рік. Фото: скрін з відео Андрія Гнатюка

В реабілітаційному центрі обласної клінічної лікарні щомісяця відновлюють здоров’я орієнтовно 150 людей, з яких 30% — військовослужбовці.

Як розповів завідувач центру Тарас Ікало, на реабілітації пацієнти перебувають щонайменше два тижні, за потреби — довше, щоб забезпечити поступове і комплексне відновлення організму після травм.

"Цілі бувають різними, власне, вони мають бути реальними, бо пацієнти вимагають результату, який в силу їхніх анатомічних пошкоджень не завжди є реальним. Сюди включаємо психолога, треба значну роботу пацієнтові пояснити, що реально, а що ні", — говорить лікар.

Завідувач центру реабілітації Волинської обласної клінічної лікарні Тарас Ікало
Завідувач центру реабілітації Волинської обласної клінічної лікарні Тарас Ікало. Фото: скрін з відео Андрія Гнатюка

50-річний волинянин Олександр говорить: поранення отримав під час виконання бойового завдання на куп’янському напрямку 19 травня. Найбільше постраждало праве коліно, уламок розірвав зв’язки.

"Оперативно була надана евакуація у Куп’янськ, у Харків. Швиденько зробили операції. Ногу врятували", — говорить чоловік.

50-річний боєць Олександр, яких проходить реабілітацію та асистентка фізичного терапевта Алла Кудкудак
50-річний боєць Олександр, який проходить реабілітацію, та асистентка фізичного терапевта Алла Кудкудак. Фото: скрін з відео Андрія Гнатюка

Асистентка фізичного терапевта Алла Кудкудак розповідає, що впродовж дев'яти днів працює із пацієнтом щоденно, і за цей час результат відчутний.

"Був не дуже витривалим, не міг довго працювати, швидко втомлювався. Ми це збільшили, ми можемо тепер займатися до години часу", — говорить асистентка.

Алла Кудак
Асистентка фізичного терапевта Алла Кудкудак. Фото: Суспільне Луцьк

Харків’янин Андрій — прикордонник. Розповідає, отримав мінне поранення руки та тазу. У Волинській обласній клінічній лікарні боєць лікується від травня, тут йому тричі зробили операції. "Якщо сюди я приїхав на каталці, то тут я перейшов на милиці й навіть мене навчили ходити без них", — говорить Андрій.

"Запорука відновлення — щоденна праця": реабілітація військових у Волинській обласній клінічній лікарні
Харків’янин Андрій служив прикордонником. Фото: скрін з відео Андрія Гнатюка

Із 22 червня в реабілітаційному центрі відновлюється Василь. Розповідає, що родом із Одеси, воювати пішов добровольцем. 16 червня біля Мар’їнки його поранило, до евакуаційного центру діставався самотужки. Пішки пройшов чотири з половиною кілометри.

Військовослужбовець Василь проходить реабілітацію у Волинській обласній клінічній лікарні
Військовослужбовець Василь проходить реабілітацію у Волинській обласній клінічній лікарні. Фото: скрін з відео Андрія Гнатюка

Військовий психолог Анатолій Черенков пояснює, що фізична слабкість погіршує моральний стан поранених військових, вони втрачають віру у можливість повернення до звичного життя. Говорить: важливо вмотивувати.

Усіх трьох пацієнтів виписують із поліпшенням стану, каже реабілітолог Валентин Сидун. З його слів, запорука подальшого прогресу у відновленні — щоденна праця.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок